Pogoda na weekend. Czeka nas prawdziwy rollercoaster. Nie daj się zaskoczyć

2

Pogoda we wrześniu jest dość kapryśna. Za nami już kilka chłodniejszych, ale i bardzo ciepłych dni. Jaka aura czeka nas w weekend? Są powody do radości, choć idealnie nie będzie.

Pogoda na weekend. Czeka nas prawdziwy rollercoaster. Nie daj się zaskoczyć
Weekend będzie słoneczny, ale burzowy (Ventusky)

W sobotę ładnej i bezdeszczowej pogody można się spodziewać na południu i wschodzie kraju. Gorzej będzie na zachodzie Polski. Tam ma trochę pokropić.

W całym kraju będzie ciepło. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 stopni w Świnoujściu do 27-28 stopni w centrum kraju. Jeżeli chodzi o wschodnią część kraju, to w zasadzie będzie to kolejny ładny dzień, jakie mamy od początku tygodnia. Na znacznej części Polski zachodniej rano jeszcze mogą zdarzać się przelotne deszcze, choć spoza chmur pokaże się czasem słońce. W godzinach okołopołudniowych na zachodzie zaczną rozbudowywać się chmury kłębiaste, które zapowiadają burze i przelotne, ale intensywne opady deszczu, które lokalnie sumarycznie osiągną do 25 mm - powiedział PAP Mateusz Barczyk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda. Uwaga na burze

W nocy z soboty na niedzielę na krańcach zachodnich kraju zachmurzenie będzie stopniowo zanikać. W centralnej i wschodniej części Pomorza po Warmię przez Kujawy, Wielkopolskę, Dolny Śląsk i w woj. opolskim należy spodziewać się burz, opadów deszczu i gradu.

Po zachodzie słońca zrobi się chłodno. W Zakopanem temperatura ma wynieść około 6 st. Celsjusza. Około 8 st. pokażą termometry w Zamościu, a ok. 17 st. C w Ustce i na Helu.

Jeżeli chodzi o niedzielę, to tego dnia mogą wystąpić przelotne opady deszczu, grad i burze. Niebezpieczne zjawiska pojawią się przede wszystkim we wschodniej części Polski.

Termometry w przeważającej części kraju pokażą od 22 do 26 st. C. Chłodniej na wybrzeżu i w rejonie podgórskich Sudetów - od 19 do 20 stopni.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić