Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW dla ośmiu województw. Możliwe intensywne opady deszczu

12

IMGW wydało ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu dla ośmiu województw. Kto powinien być przygotowany na obfite opady?

W sobotę ma być deszczowo
W sobotę ma być deszczowo (Pixabay)

Alerty wydane przez IMGW dotyczą ośmiu województw. W sobotę uważać powinni mieszkańcy takich województw jak: podkarpackie, małopolskie, lubelskie, świętokrzyskie czy łódzkie. Intensywne opady mogą wystąpić też na południu Podlasia i we wschodniej części Mazowsza.

Ostrzeżenia meteorologiczne opublikowane przez IMGW mówią o tym, że intensywne opady deszczu mogą pojawić się po godz. 17:00. Większość alertów pierwszego stopnia obowiązuje do niedzielnego poranka.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że w weekend pogoda nie będzie rozpieszczać. Pewnie nie zabraknie takich, którzy będą rozpaczać ze względu na deszcz. Pamiętajmy jednak, że opady wciąż są wskazane w kontekście doniesień o suszy. Rolnicy zatem się ucieszą.

Zobacz także: Australia po ulewach. Spragniony koala zlizuje wodę z asfaltu

Ostrzeżenia IMGW. Co oznacza I stopień?

Pierwszy stopień oznacza przewidywanie pojawienia się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - przestrzega IMGW.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić