Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Rosja się przyznała. Prawdziwa liczba ofiar koronawirusa. Ogromny wzrost

67
Podziel się

Władze Moskwy zrewidowały wyniki odnośnie liczby ofiar śmiertelnych w wyniku zachorowania na COVID-19. Nowe dane wskazują, że osób, które zmarły z tego powodu w kwietniu było ponad dwukrotnie więcej. Teraz tłumaczą, skąd wzięły się diametralne różnice.

W Moskwie opublikowano zweryfikowane dane na temat COVID-19. Ponad dwukrotnie większa liczba zgonów
W Moskwie opublikowano zweryfikowane dane na temat COVID-19. Ponad dwukrotnie większa liczba zgonów (Getty Images)
bEJISEMR

Moskiewski departament zdrowia podał nowe dane odnośnie ofiar koronawirusa w kwietniu. Różnica jest znacząca. Po weryfikacji danych obecnie z powodu tej choroby zmarło 1 561 osób, a nie 639, jak wcześniej informowano.

Media już wcześniej donosiły o zaniżonych wynikach. Wtedy przedstawiciele władz oskarżali dziennikarzy o przekazywanie fałszywych wiadomości i przeinaczanie faktów.

bEJISEMT

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prof. Krzysztof Simon mówi o starszych osobach. "Nie mogą być narażani"

Skąd pochodzi tak diametralna różnica w danych odnośnie COVID-19?

Przyczyną mają być przeprowadzane badania pośmiertne. Jak twierdzą przedstawiciele moskiewskiej służby zdrowia, u osób, u których początkowo wynik był negatywny, ponowiono badanie. Stąd pochodzi 169 zweryfikowanych nowych przypadków. Ponadto 756 osób, które zmarły z innych przyczyn w kwietniu, uzyskało pozytywny wynik badań na koronawirusa. Urzędnicy stwierdzili w wielu przypadkach, że koronawirus był tu istotnym czynnikiem, odgrywającym rolę "katalizatora".

Mimo powolnego odmrażania gospodarki w kraju, pandemia wcale nie ucichła. Informacja o zaniżonych liczbach pojawiła się zaraz przed ogłoszeniem przez Rosję 232 nowych zgonów, co było jak dotąd największą dzienną liczbą ofiar śmiertelnych w czasie pandemii. Rosja znajduję się także na niechlubnym trzecim miejscu wśród państw o największej liczbie przypadków koronawirusa na świecie. Zgodnie z danymi na piątkowe popołudnie liczba ta wynosi ponad 387 tys. zakażonych.

bEJISEMZ

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJISENu
KOMENTARZE
(67)
Ivan
rok temu
To znaczy, że jeszcze dwa razy więcej co najmniej.
Ftts
rok temu
Coś podobnego, Moskwa przyznała się do czegoś, co nie istnieje. Wirus to jest, ale jedynie w mediach, które robią super robotę! Myślę, że dość już tego teatru!
Jol
rok temu
I po co kłamać i tak wszystko wychodzi kiedy w Polsce zaczną mówić prawdę prawda i tylko prawda
bEJISENv
Isk
rok temu
W Polsce robią max 10 000 testów dziennie , a w UK 170 000 dziennie, więc w zasadzie w og óle nie wiemy ile jest w naszym kraju zachorowań na koronawirusa. Rząd też nie wie , co ma robić i tylko się rozgląda , jak robią to inni.
Olo Gdynia
rok temu
Niech ich (swołydż) zaraza zżera
Esculap
rok temu
Boski koronawirus sądzi żywych i dla laika gołym okiem jest widoczne jak ludzie są zaskoczeni sądem, jak są nieprzygotowani na sąd Boży. Pracownicy służby zdrowia pracują w pomieszczeniach całkowicie nieodpowiednich do osób zakażonych i wydychających powietrze zawierającym wirusy - nie trzeba tu dodawać, że sposób wspomagania oddychania jest prowadzony w pomieszczeniach które po za intubowaniu leczonego stają się źródłem wirusa osiadającym na wszystkich powierzchniach płaskich +podłoga jeśli leczony nie przebywa w śluzie powietrznej
nick
rok temu
Niedościgniony wzór niekompetencji i kompromitacji z koronawirusem dla świata to USA. To kraj-porażka w tej dziedzinie.
Lisu
rok temu
Ciężko tą ścieme utrzymać że to pandemia. To tylko medialna wydmuszka. Wirus jest i to bardzo syfiasty, nikomu nie życzę bo dusiłem się wzrok itp, ale ta nagonka jest chora.
A idź pan
rok temu
Zindoktrynowane owce!!! Fałszywa flaga z tym koronawirusem! NWO!!!
Antonio
rok temu
W Rosji zmarło ok. 15000 osób, na pewno. Ich władza zawsze kłamała, kłamie i będzie kłamać.
POlak
rok temu
Na pewno Rosja się przyznała , jak kaczy landowi tupolewa oddała ... a polaczki maja pole do poPisu w komentarzach . Polska wyznawców kościoła , zmieby i pisu .
djx
rok temu
Jak widać to media wiedzą lepiej ile ludzi umiera. Kiedyś ktoś was rozliczy za wszystkie kłamstwa.
Ralph7632
rok temu
Jest i druga strona medalu. Ojciec mojego kolegi zmarł na zawał serca (nagle), to przyczynę zgonu wpisali mu koronawirus.
bEJISENn
xxl
rok temu
spoko w tym samym czasie na zwykłą grypę i jej powikłania zmarło 10 razy wiecej osób.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić