o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Rosja się przyznała. Prawdziwa liczba ofiar koronawirusa. Ogromny wzrost

67
Podziel się

Władze Moskwy zrewidowały wyniki odnośnie liczby ofiar śmiertelnych w wyniku zachorowania na COVID-19. Nowe dane wskazują, że osób, które zmarły z tego powodu w kwietniu było ponad dwukrotnie więcej. Teraz tłumaczą, skąd wzięły się diametralne różnice.

W Moskwie opublikowano zweryfikowane dane na temat COVID-19. Ponad dwukrotnie większa liczba zgonów
W Moskwie opublikowano zweryfikowane dane na temat COVID-19. Ponad dwukrotnie większa liczba zgonów (Getty Images)
bDSzyPDV

Moskiewski departament zdrowia podał nowe dane odnośnie ofiar koronawirusa w kwietniu. Różnica jest znacząca. Po weryfikacji danych obecnie z powodu tej choroby zmarło 1 561 osób, a nie 639, jak wcześniej informowano.

Media już wcześniej donosiły o zaniżonych wynikach. Wtedy przedstawiciele władz oskarżali dziennikarzy o przekazywanie fałszywych wiadomości i przeinaczanie faktów.

bDSzyPDX

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prof. Krzysztof Simon mówi o starszych osobach. "Nie mogą być narażani"

Skąd pochodzi tak diametralna różnica w danych odnośnie COVID-19?

Przyczyną mają być przeprowadzane badania pośmiertne. Jak twierdzą przedstawiciele moskiewskiej służby zdrowia, u osób, u których początkowo wynik był negatywny, ponowiono badanie. Stąd pochodzi 169 zweryfikowanych nowych przypadków. Ponadto 756 osób, które zmarły z innych przyczyn w kwietniu, uzyskało pozytywny wynik badań na koronawirusa. Urzędnicy stwierdzili w wielu przypadkach, że koronawirus był tu istotnym czynnikiem, odgrywającym rolę "katalizatora".

Mimo powolnego odmrażania gospodarki w kraju, pandemia wcale nie ucichła. Informacja o zaniżonych liczbach pojawiła się zaraz przed ogłoszeniem przez Rosję 232 nowych zgonów, co było jak dotąd największą dzienną liczbą ofiar śmiertelnych w czasie pandemii. Rosja znajduję się także na niechlubnym trzecim miejscu wśród państw o największej liczbie przypadków koronawirusa na świecie. Zgodnie z danymi na piątkowe popołudnie liczba ta wynosi ponad 387 tys. zakażonych.

bDSzyPEd

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSzyPEy
KOMENTARZE
(67)
AntyTeza
11 miesięcy temu
Do pana propagandzisty: we Francji, Wloszech i UK bylo tak samo,. UK w ogole nie wciagalo do statystyk zmarlych poza szpitalem ktorzy nie byli przetestowani, po kilku miesiecznych naciskach musieli podac nowa o 3700 wieksza liczbe ofiar. Nastapilo to 29 kwietnia ktorego zanotowano 4348 zgonow w zaktualizowanej formie. Do dzisiaj UK nie podaje ilosci osob wyzdrowialych ani ilosci przypadkow krytycznych, tak jak to robili przez pierwszy miesiac. A tak dla przypomnienia UK ma druga na swiecie po USA liczbe zachorowan i zgonow, najwieksza w Europie.
Pytanie
11 miesięcy temu
Kiedy polskie władze podadzą prawdziwe dane ?
Chris
11 miesięcy temu
Dane dotyczące zgonów mają o tyle istotne znaczenie, że informują o skali zagrożenia. Gdy dziennie umiera kilkanaście osób w kraju takim jak Polska to jest to zawsze przykre, bo umierają ludzie, jednak nie ma zagrożenia dla przetrwania populacji. Gdyby jednak znacząco wzrosła, musielibyśmy zareagować. Gdy jest kilka chmurek na niebie, nikt się nie chowa w domu. Gdy jednak nadciągają ciemne chmury wyciągamy parasole, a gdy jest ulewa siedzimy w domu. Dane o epidemii są jak prognoza pogody i powinny być rzetelne
bDSzyPEz
jeszcze
11 miesięcy temu
teraz 1561 pomnożyć przez 10 to wynik będzie taaaki do zaakceptowania
Ala
11 miesięcy temu
W szwecji maja +1000 zwłok ale nie zrobili testów,wiec nie ma jak zakwalifikować.28 maj.
Najnowsze komentarze (67)
Ivan
11 miesięcy temu
To znaczy, że jeszcze dwa razy więcej co najmniej.
Ftts
11 miesięcy temu
Coś podobnego, Moskwa przyznała się do czegoś, co nie istnieje. Wirus to jest, ale jedynie w mediach, które robią super robotę! Myślę, że dość już tego teatru!
Jol
11 miesięcy temu
I po co kłamać i tak wszystko wychodzi kiedy w Polsce zaczną mówić prawdę prawda i tylko prawda
Isk
11 miesięcy temu
W Polsce robią max 10 000 testów dziennie , a w UK 170 000 dziennie, więc w zasadzie w og óle nie wiemy ile jest w naszym kraju zachorowań na koronawirusa. Rząd też nie wie , co ma robić i tylko się rozgląda , jak robią to inni.
Olo Gdynia
11 miesięcy temu
Niech ich (swołydż) zaraza zżera
Esculap
11 miesięcy temu
Boski koronawirus sądzi żywych i dla laika gołym okiem jest widoczne jak ludzie są zaskoczeni sądem, jak są nieprzygotowani na sąd Boży. Pracownicy służby zdrowia pracują w pomieszczeniach całkowicie nieodpowiednich do osób zakażonych i wydychających powietrze zawierającym wirusy - nie trzeba tu dodawać, że sposób wspomagania oddychania jest prowadzony w pomieszczeniach które po za intubowaniu leczonego stają się źródłem wirusa osiadającym na wszystkich powierzchniach płaskich +podłoga jeśli leczony nie przebywa w śluzie powietrznej
nick
11 miesięcy temu
Niedościgniony wzór niekompetencji i kompromitacji z koronawirusem dla świata to USA. To kraj-porażka w tej dziedzinie.
Lisu
11 miesięcy temu
Ciężko tą ścieme utrzymać że to pandemia. To tylko medialna wydmuszka. Wirus jest i to bardzo syfiasty, nikomu nie życzę bo dusiłem się wzrok itp, ale ta nagonka jest chora.
bDSzyPEr
A idź pan
11 miesięcy temu
Zindoktrynowane owce!!! Fałszywa flaga z tym koronawirusem! NWO!!!
Antonio
11 miesięcy temu
W Rosji zmarło ok. 15000 osób, na pewno. Ich władza zawsze kłamała, kłamie i będzie kłamać.
POlak
11 miesięcy temu
Na pewno Rosja się przyznała , jak kaczy landowi tupolewa oddała ... a polaczki maja pole do poPisu w komentarzach . Polska wyznawców kościoła , zmieby i pisu .
djx
11 miesięcy temu
Jak widać to media wiedzą lepiej ile ludzi umiera. Kiedyś ktoś was rozliczy za wszystkie kłamstwa.
Ralph7632
11 miesięcy temu
Jest i druga strona medalu. Ojciec mojego kolegi zmarł na zawał serca (nagle), to przyczynę zgonu wpisali mu koronawirus.
xxl
11 miesięcy temu
spoko w tym samym czasie na zwykłą grypę i jej powikłania zmarło 10 razy wiecej osób.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić