Pogoda. Uwaga! "Lars" nad Polską. Nawet 35 cm śniegu

16

Synoptycy przewidują, że w poniedziałek spadnie bardzo dużo śniegu. Intensywne opady możliwe są m.in. na Podkarpaciu, w Małopolsce czy na Lubelszczyźnie. To będzie kolejny atak zimy, a wszystko za sprawą niżu "Lars".

Pogoda. Uwaga! "Lars" nad Polską. Nawet 35 cm śniegu
(Getty Images)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej donosi, że nad Europą dominują niże. Niskie temperatury i intensywne opady śniegu przynosi niż "Lars". W Polsce ma on zaatakować w poniedziałek.

25 stycznia na wschodzie i miejscami wybrzeżu spadnie deszcz ze śniegiem. Na pozostałym obszarze na ogół będzie padać sam śnieg.

Pogoda. Nawet 35 cm śniegu na Podkarpaciu!

W poniedziałek na południu Podkarpacia spadnie lokalnie nawet 35 cm śniegu! W Małopolsce, na Lubelszczyźnie, na wschodzie Mazowsza i Podlasia od 20 do 30 cm białego puchu. Przed nadejściem niżu "Lars" ostrzegają m.in. Polscy Łowcy Burz.

IMGW też ostrzega. Ten podmiot wydał ostrzeżenia I, II i III stopnia o intensywnych opadach śniegu.

We wschodniej i południowo-wschodniej Polsce sypnie śniegiem. Miejscami spadnie od 15 cm do 30 cm, a lokalnie na południu Podkarpacia nawet 35 cm białego puchu - donosi Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W poniedziałek należy spodziewać się również silnego i porywistego wiatru. Na Lubelszczyźnie, Podlasiu i wschodzie Mazowsza czy też w górach może on powodować zawieje i zamiecie śnieżne. 25 stycznia może przynieść najsilniejsze śnieżyce od lat!

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić