Magdę zabiła bestia. Morze łez i wstrząśnięty ksiądz. "To mój najtrudniejszy pogrzeb"

137

Tą tragedią żyje cała Polska. W sobotę odbył się pogrzeb 18-letniej Magdy ze Świńca. Dziewczyna została zamordowana pod koniec maja przez Dawida M., zwanego bestią z Sulikowa. Magdę pożegnała rodzina, bliscy i przyjaciele.

Magdę zabiła bestia. Morze łez i wstrząśnięty ksiądz. "To mój najtrudniejszy pogrzeb"
Pogrzeb zamordowanej 18-latki ze Świńca (PAP)

Pożegnalna msza miała miejsce w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Gostyniu. Ciało dziewczyny spoczęło na miejskim cmentarzu. Na jej grobie złożono setki kwiatów. Podczas sobotniej ceremonii oprócz najbliższych ofiary obecne były tłumy młodych osób, które nie mogą pogodzić się z przedwczesną śmiercią koleżanki.

To najtrudniejszy pogrzeb, jaki przychodzi mi sprawować. 15 lat jestem księdzem ale jeszcze nigdy nie sprawowałem takiego pogrzebu - powiedział prowadzący mszę ks. Juliusz Szyszko, cytowany przez szczeciński "Super Express"

Duchowny z rozrzewnieniem wspominał swoje ostatnie spotkanie z 18-latką w minione święta wielkanocne. Magda obiecywała, że spotka się z nim ponownie, gdy złagodnieje pandemia. Przy okazji ksiądz podkreślił, jak ważna dla człowieka jest wiara, szczególnie w takich dramatycznych przypadkach.

Jeżeli tak kończy się życie człowieka, że zostaje zamordowana w sposób bestialski niewinna osoba, a później nie ma już nic - nasze życie nie ma sensu - stwierdził ks. Szyszko, cytowany przez PAP

Podczas ceremonii głos zabrała także dyrektorka liceum w Gryficach, do którego uczęszczała Magda. Jolanta Folwarska między innymi odniosła się do ambitnych planów na przyszłość nastolatki, które w wyniku tragedii nigdy nie zostaną zrealizowane.

Zapewne za kilka, kilkanaście lat usłyszelibyśmy o niej jako o znanej pani psycholog albo spełnionej i oddanej pani pedagog. Scenariusz jej życia napisał jednak ktoś inny. Oto dobry Bóg, nie wiedzieć dlaczego, na jej drodze postawił mordercę. Ani serce, ani rozum nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak się stało – mówiła Folwarska na pogrzebie Magdy

18-latka zamordowana. Bestia z Sulikowa zaatakowała po latach

Przypomnijmy, że 18-letnia Magda ze Świńca została brutalnie zgwałcona i zamordowana przez 29-letniego Dawida J. Dziewczyna zaginęła 24 maja, kiedy udała się na zakupy do Kamienia Pomorskiego. Od tamtej pory nie było z nią kontaktu.

Dzięki nagraniom z monitoringu i danych z logowania telefonu policja dotarła do Dawida J. 29-latek przyznał, że wywiózł nastolatkę do okolicznego lasu, gdzie udusił ją i ukrył ciało. 

To nie była pierwsza zbrodnia bestii z Sulikowa. 15 lat temu Dawid J. zgwałcił i zamordował 13-letnią Sylwię z Sulikowa, co uczyniło go najmłodszym przestępcą seksualnym w Europie. Spędził 6 lat w poprawczaku. Za zabójstwo Magdy mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. 

Autor: SSŃ
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić