Policja szuka tego mężczyzny. Mundurowi ujawniają, co zrobił
Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni Redłowie prowadzą czynności w sprawie oszustwa do których doszło w czerwcu br. Związek ze sprawą może mieć mężczyzna widoczny na zdjęciach poniżej. Dotychczas nie udało się ustalić jego tożsamości, dlatego każdy, kto rozpoznaje mężczyznę proszony jest o kontakt z policją.
Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni - Redłowie prowadzą czynności w sprawie oszustwa. Na podstawie analizy zabezpieczonego monitoringu ustalono, że związek ze sprawą może mieć mężczyzna w wieku około 40 lat.
Mężczyzna, który może mieć związek z oszustwem, do którego doszło 10 czerwca 2025 roku, ma około 40 lat. W dniu zdarzenia miał na sobie czarną bluzę z kapturem, czerwoną czapkę z daszkiem (z napisem "NY"), czarne spodnie dresowe, czerwone buty sportowe, czarny plecak, okulary przeciwsłoneczne - czytamy w policyjnym komunikacie.
Nowa opłata w sklepach od 1 października. Tak to wygląda w praktyce
Podał się za pracownika banku
Mężczyzna skontaktował się z pokrzywdzoną telefonicznie, przedstawił się za pracownika banku doprowadzając do przekazania przez kobietę kodu BLIK, po czym wypłacił 1500 zł z bankomatu przy ul. Rzgowskiej w Łodzi.
Policjanci z Gdyni poszukują również kobiety kobiety, która może mieć związek z przywłaszczeniem mienia wartego 1300 zł, do którego doszło 23 lipca 2025 roku przy ul. Górskiego w Gdyni. Poszukiwana ma około 30-35 lat, ciemne włosy do ramion. W dniu zdarzenia miała na sobie niebieską kurtkę jeansową, długą, białą spódnicę w niebieskie kropki, sandały, ciemną czapkę z daszkiem, ciemną torbę.
Dotychczas nie udało się ustalić ich tożsamości, dlatego wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę i kobietę z monitoringu lub posiadają informacje na ich temat, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Gdyni - Redłowie pod nr tel. 47-74-21-255 (dyżurny komisariatu) lub na numer alarmowy 112 - apelują mundurowi.