Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
info112.pl | 

Policja zabrała 34-latkowi auto. Kupił je dzień wcześniej

64

34-latek wspólnie z kolegami, świętował zakup nowego samochodu. Mężczyzna oblał pojazd szampanem i zaprosił znajomych na testową przejażdżkę nowym nabytkiem. Po krótkiej podróży mężczyzna z dwoma promilami w organizmie trafił na funkcjonariuszy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości stracił prawo jazdy, a zakupiony dzień wcześniej pojazd został przez mundurowych skonfiskowany.

Policja zabrała 34-latkowi auto. Kupił je dzień wcześniej
Hucznie świętował zakup auta. Stracił pojazd za jazdę po alkoholu (Adobe Stock, DAREK11)

Długo nie nacieszył się nowo nabytym pojazdem 34-letni mieszkaniec Bytowa. Dzień po jego zakupie zaprosił kolegów do mieszkania, aby wraz z nimi "opić" samochód. W trakcie alkoholowego świętowania mężczyzna zaproponował gościom testową przejażdżkę swoim oplem, co spotkało się z aprobatą nietrzeźwych znajomych. Po kilku kilometrach kierowca został zatrzymany przez patrol bytowskich policjantów prewencji.

Gdy funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny, okazało się, że ma on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Tłumaczył on policjantom, że jego stan wynika z chwilę wcześniejszego "oblewania" zakupionego pojazdu, dodając, że ten został nawet przed jazdą symbolicznie polany szampanem.

Mężczyzna zakończył świętowanie, gdyż z uwagi na stan nietrzeźwości nowo zakupiony pojazd został mu skonfiskowany. Ponadto 34-latek stracił prawo jazdy i wkrótce usłyszy zarzuty kierowania po alkoholu. Grozi mu za to kara nawet do 3 lat więzienia - przekazała Komenda Powiatowa Policji w Bytowie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tragiczny wypadek na autostradzie. Ciężarówka wbiła się w dwa samochody

źródło: info112

Źródło:info112.pl
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Wyniki Lotto 17.04.2025 – losowania Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Siedmiu policjantów rannych po pościgu. 20-letni kierowca stanie przed sądem
Tragiczny wypadek kolejki górskiej. Cztery osoby zginęły
Pochowała niepełnosprawnego syna. Urzędnicy kazali jej zwrócić 215 zł
Francja, Włochy i Szwajcaria na czerwono. Chaos pogodowy w Alpach
USA odmawiają przywrócenia lotów do Rosji. Kluczowe warunki
Zmarł ks. Tomasz Burghardt. Caritas żegna go krótko i wymownie
Senatorka obawia się Trumpa. Pocieszają ją słowa Jana Pawła II
Potężne ulewy na północy Włoch. Sieć obiegły dramatyczne nagrania
Krąży nagranie z Putinem. Czy to deepfake? Eksperci rozwiewają wątpliwości
Szymon Ziółkowski składa zażalenie. Chodzi o zatrzymanie przez policję
Były ksiądz miał znieważyć polityków. Nie usłyszał wyroku
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić