Policjanci zakochani w Hitlerze. Skandal w Niemczech

192

Skandaliczne odkrycie w niemieckiej policji. Policjanci założyli w sieci grupę, na której wysyłali sobie treści wychwalające Hitlera. Znaleziono szokujące treści i fotografie - nawet z komór gazowych.

Policjanci zakochani w Hitlerze. Skandal w Niemczech
(Getty Images)

Skandal w Niemczech. Grupa policjantów założyła grupy dyskusyjne, na których dzieliła się hitlerowskimi treściami.

Pierwsza z grup powstała w 2012 roku, kolejne pięć w 2015. Udział w dyskusji mniej lub bardziej aktywnie brało 29 policjantów.

Mężczyźni dzielili się ze sobą treściami skrajnie prawicowymi. Nie byłoby w tym nic zatrważającego, gdyby nie ich miłość do Hitlera. Zdjęcia i ilustracje przedstawiające dyktatora III Rzeszy, swastyki, komory gazowe, a nawet rasistowskie sklejki zdjęć.

Funkcjonariusze zostali automatycznie zawieszeni. Ich mieszkania przeszukano. Część z nich próbuje odwołać się od oskarżeń, argumentując to tym, że nie brali czynnego udziału w dyskusji, a jedynie czytali wiadomości na czacie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Doniesienia o takich ugrupowaniach pojawiły się już dwa lata temu. Funkcjonariusze jednak dobrze ukrywali się ze swoimi grupami. Do odkrycia doszło przypadkiem.

Jeden z policjantów podejrzany był o sprzedawanie informacji dziennikarzom. Jego prywatna korespondencja została przeszukana.

Na jego telefonie znaleziono niepokojące treści. To one doprowadziły do znalezienia skrajnie prawicowych grup wychwalających Hitlera.

Zobacz także: Jedyne takie nagranie. Tak brzmiał normalny głos Hitlera
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić