o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Wstrząsający raport. ARD ujawnia, co wspólnicy Hitlera robili dzieciom po wojnie

212
Podziel się

Niemiecka telewizja ARD ujawniła szokujący raport. Po zakończeniu II wojny światowej dzieci wciąż były narażone na kontakt z nazistowskimi zbrodniarzami. Były torturowane i maltretowanie. Te dramatyczne zdarzenia miały miejsce aż do lat 80.

Wstrząsający raport. ARD ujawnia, co wspólnicy Hitlera robili dzieciom po wojnie
Tortury dzieci miały miejsce już po zakończeniu II wojny światowej (Getty Images)
bDyYgvat

Jak podaje raport telewizji ARD, po zakończeniu II wojny światowej tysiące dzieci trafiło do sanatoriów prowadzonych przez nazistowskich zbrodniarzy w ramach tzw. kuracji rekonwalescencyjnych. Nie zaznały tak jednak ani wypoczynku, ani pielęgnacji. Dzieci były torturowane i nękane. Według niemieckiej telewizji wydarzenia te miały miejsce do lat 80.

Bolesne wspomnienia. Zeznania dziecka

Podczas pobytu trzeba było nieustannie uważać, aby nie zostać popchniętym, przewróconym lub zamkniętym w ramach kary. Doprowadziło mnie to do kłopotów zdrowotnych, stałem się kłębkiem nerwów, czas tam spędzony wspominam jako najgorszy w życiu - wspomina jeden z pacjentów
bDyYgvav

Wśród zarządzających tą instytucją był jeden z najbardziej znanych niemieckich nazistów- Hugo Kraas (1911- 1980). To generał Waffen SS należał także do "Leibstandarte Adolf Hitler", czyli zaufanej osobistej straży Hitlera. Hitler nawet miał mu wysłać osobisty list gratulacyjny z okazji ślubu.

Kolejni zbrodniarze nękali bezbronne dzieci

Pomimo swoich zbrodni wojennych Kraas został dyrektorem dziecięcego spa w St. Peter-Ording. W latach pięćdziesiątych kolejny zbrodniarz Werner Scheu, prowadził uzdrowisko dla dzieci "Mövennest" na wyspie Borkum na Morzu Północnym. W 1941 roku jako oficer brał udział w rozstrzelaniu 220 litewskich Żydów.

Według raportu ARD, w kierowanym przez niego sanatorium dzieci były szykanowane i torturowane. Jedna z ofiar sadysty opowiedziała, że stała wiele godzin boso na zimnej podłodze, a innym razem została zamknięta za karę w saunie.

bDyYgvaB

W latach sześćdziesiątych w Berchtesgaden, w Bawarii Albert Viethen (zm. 1978) pracował jako dyrektor medyczny ośrodka leczenia dla dzieci. W czasach nazistowskich brał udział w zbrodni eutanazji, skazując 20 dzieci na śmierć.

Niemieccy politycy zapowiadają, że "przyjrzą się bliżej" sprawie wieloletniego nękania, poniżania i wykorzystywania dzieci podczas leczenia.

Zobacz także: Raport z "czerwonej strefy". Wieluń żyje w nowej rzeczywistości
bDyYgvaC
bDyYgvaW
KOMENTARZE
(212)
JANEK
5 miesięcy temu
Kurewski naród.
Maria
5 miesięcy temu
Nie znam takich słów które by adekwatnie określały tych sadystycznych oprawców. To hańba dla narodu niemieckiego na wieki wieków.
Prawnukiwnuk
5 miesięcy temu
Prawda jest taka, że Alianci zachodni zdecydowanie nazbyt łagodnie potraktowali zbrodniarzy. Pragnęli odróżnić się od głodnych zemsty Rosjan. Porażające fakty z artykułu powyżej jak i szereg innych znanych historii okropności, pokazują jednak, że wszystkich Niemców związanych z faszystowskim reżimem należało bezpowrotnie usunąć. Kraj zaludnić ochotnikami z całej Europy i stworzyć zupełnie nowe państwo.
bDyYgvaX
The Gambler
5 miesięcy temu
Taaa ... , lata powojenne charakteryzowały się ogromną ilością sierot pozostałych po rodzicach,którzy zginęli w wyniku działań wojennych. Opiekę nad tymi diećmi miały zapewnić organizacje państwowe, lecz w rzeczywistości zajął się tym procederem Kościół katolicki, który zwęszył w tym dochodowy interes. Rządy państw zapewniały niewielkie środki finansowe i ... nie interesowały się tym, co dzieje się w ośrodkach kościelnych dla dzieci. A tam działo się źle. Indoktrynacja, bicie, wykorzystywanie seksualne było normą do lat 80-tych. Przykładem Irlandia. Czasy współczesne również nie są wolne od takich poczynań w kościelnych domach opieki nad dziećmi. tyle, że na nieco mniejszą skalę. Raporty (utajnione) o poczynaniach kościelnych "opiekunów" wywołałyby jeszcze większy szok i skandal.
Zezem
5 miesięcy temu
Cytat:Niemieccy politycy zapowiadają, że "przyjrzą się bliżej"... Powinni się zaopatrzyć co najmniej w lupy albo mikroskopy bo są to bardzo niewidoczne sprawy dla krótkowidzów lepiej widać co się dzieje za wschodnią granicą .
Najnowsze komentarze (212)
Rudi Schmidt
miesiąc temu
Pierwszy ofiara nazizmu był Niemcy. A Poloki prowokował Hitlera.
Zzz
5 miesięcy temu
Jeszcze został Łukaszenko i Kim Jong Un. XXI wiek. Wstyd.
Bernadetta...
5 miesięcy temu
SARIVERI. w odpowiedzi. do MARII. - PIEKLO. jest puste wszystkie diabły są na ziemi.
2xzn;)
5 miesięcy temu
To prawda że są źli i dobrzi ludzie! Kiedyś pracowałem u niemca Harego i Klausa bardzo sympatyczni ludzie nawet jedni z sympatyczniejszych jakich znam. Czasem żartowaliśmy wspólnie z Hitlera i nikt z tego powodu nie miał przykrości. Znam dużo norodowosci ale Niemcy są dla mnie najbardziej tolerancjni. Myślę że nie ma co porównywać do tych z 1945 . Myślę też ze nie warto obwiniać Niemców teraźniejszych bo to nie jest poprostu ich wina.
Wojtass
5 miesięcy temu
Kolejny krok pokazania jak ten naród był skrzywdzony po wojnie i ile wycierpiał, żenada.
Arczi
5 miesięcy temu
Mieszkam w Niemczech ponad 5 lat i już wcześniej miałem styczność z Niemcami. Teksty typu Nazisci przylecieli z kosmosu są głupie. W każdym narodzie są dobrzy i źli ludzie, niestety zazwyczaj ci dobrzy nie mają nic do powiedzenia. Niemcy nie mają nic do Polaków, pod 1 warunkiem że nie poruszamy tematu Wojny... Za ten temat można polecieć z pracy...
taksonbie
5 miesięcy temu
No to te dzieci miały już sporo lat
🛸🛸🛸
5 miesięcy temu
🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸
bDyYgvaP
sert
5 miesięcy temu
Czyli Rosjanie mieli rację. W tzw. "demokratycznych Niemczech" po wojnie rządzili neofaszyści.
Antychryst
5 miesięcy temu
I ta reklama BMW... dobre
,yu/
5 miesięcy temu
Pozostały Jugendamty.
Zezem
5 miesięcy temu
Cytat:Niemieccy politycy zapowiadają, że "przyjrzą się bliżej"... Powinni się zaopatrzyć co najmniej w lupy albo mikroskopy bo są to bardzo niewidoczne sprawy dla krótkowidzów lepiej widać co się dzieje za wschodnią granicą .
doniek
5 miesięcy temu
Bzdury piszecie jakieś letnie nakęcanie i wzrost oglądalności
Audolf-rally
5 miesięcy temu
do tego VW, porsche, audi i bmw
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić