Policyjny pościg za bmw zakończył się w innym województwie. W aucie obywatele Turcji

64

Policjanci z Bielska-Białej uczestniczyli w brawurowym pościgu za bmw. Pogoń zakończyła się w sąsiednim województwie, po pokonaniu blisko 240 km. W Jaszowicach (woj. dolnośląskie) służby zatrzymały sześć osób pochodzących z Turcji. W akcji brał udział policyjny śmigłowiec.

Policyjny pościg za bmw zakończył się w innym województwie. W aucie obywatele Turcji
Podczas działań wykorzystano policyjny śmigłowiec. Zdj. ilustracyjne (Policja.pl)

Pościg rozpoczął się po tym, jak kierowca bmw nie zatrzymał się do kontroli drogowej w okolicach Czechowic-Dziedzic (woj. śląskie). Policjanci ruszyli za pojazdem, który zdołał dotrzeć aż do sąsiedniego województwa. W dolnośląskiej miejscowości Jaszowice, po pokonaniu blisko 240 km, samochód wpadł w poślizg i zatrzymał się na grząskim gruncie.

Policyjny pościg za bmw. Zakończył się w innym województwie

Po zakończeniu pogoni wyszło na jaw, że bmw podróżowały osoby narodowości tureckiej, w tym jedno dziecko. Jak poinformowała w rozmowie z Polsat News asp. sztab. Katarzyna Chrobak z KMP w Biesku-Białej, istnieje podejrzenie, że osoby te przebywają na terenie Polski nielegalnie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rekordzista w BMW. Dostał 126 punktów karnych na raz

Według oficjalnych informacji przekazanych przez policję samochodem podróżowało sześć osób. Lokalne media jednak, w tym radiobielsko.pl i 112malopolska.pl, donoszą o łącznie ośmiu obcokrajowcach.

Dwie osoby miały zdołać uciec do lasu, zanim na miejsce przybyły służby. Policja nie potwierdza jak na razie tej informacji, lecz asp. sztab. Katarzyna Chrobak przyznała w rozmowie z Polsat News, że w akcji wykorzystano śmigłowiec.

O sprawie została powiadomiona Straż Graniczna. Obcokrajowcy zostali zatrzymani i przetransportowani do placówki Straży Granicznej. Trwa ustalanie, czy Turcy mają pozwolenie na przebywanie w Polsce. Jeśli znaleźli się w kraju nielegalnie, mogą zostać deportowani do ojczyzny. Bielska policja przekaże więcej informacji w sprawie w poniedziałek 16 stycznia.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić