Gracjan Gołata
Gracjan Gołata| 
aktualizacja 

Polka walczy na K2. Pojawił się duży problem

33

Magdalena Gorzkowska spotkała się z problemami podczas wejścia na szczyt K2. Załamanie pogody i huraganowe wiatry mogą utrudnić Polce osiągnięcie celu.

Polka walczy na K2. Pojawił się duży problem
Magdalena Gorzkowska (Facebook, Pod K2)

Magdalena Gorzkowska spotkała się ze sporym problemem podczas wyprawy na K2. Przygotowany wcześniej obóz, w którym miała się zatrzymać, został zniszczony i zmieciony przez wiatr. O komplikacjach poinformował na Facebooku dowodzący wyprawą Nepalczyk, który w sezonie 2019, w ciągu 189 dni zdobył wszystkie 14 ośmiotysięczników.

To, co zobaczyliśmy, gdy doszliśmy do obozu II to katastrofa. Oba namioty i cały sprzęt, który zostawiliśmy na atak szczytowy, został zniszczony i zmieciony przez wiatr. Straciliśmy wszystko - napisano na Facebooku.

Magdalena Gorzkowska bierze udział w wyprawie Seven Summit Treks. Polka również poinformowała za pośrednictwem Facebooku o utrudnieniach, które pojawiły się na jej drodze. Dodała jednak, że Szerpowie mają uzupełnić braki w zapasach już kolejnego dnia. Himalaistka już wcześniej informowała o trudnych warunkach pod K2 za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Dowodzący wyprawą chce ją nadal kontynuować. Nirmal Purja to były żołnierz elitarnej jednostki sił specjalnych Królewskiej Marynarki Wojennej Wielkiej Brytanii. Przyznał, że w najbliższym czasie atak na szczyt nie będzie możliwy. Nepalczyk chce przegrupować swoich wspinaczy, by założyć nowe obozy i liny poręczowe.

Jak wiecie zawsze mam plan zapasowy, nawet do planu B. Jestem zdenerwowany brakiem kolejnego okna pogodowego na atak szczytowy, ale nie porzucam swojego projektu - napisał Nepalczyk.
Zobacz także: Czy ozdrowieńcy powinni być szczepieni? Prof. Simon: "Nie ma przeciwwskazań, żeby podbić poziom przeciwciał"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić