aktualizacja 

Polska kapusta zagraża bezpieczeństwu Rosji

193

Sąd w Orenburgu zdecydował, że publikacja ogłoszenia o sprzedaży kapusty pekińskiej z Polski na stronie Agrobook.ru, w 2013 r. zagraża interesom i bezpieczeństwu Rosji.

Polska kapusta zagraża bezpieczeństwu Rosji
Zdjęcie podglądowe. (Pixabay)

Sąd w Orenburgu w środę przychylił do stanowiska prokuratury, która wnosiła o zakaz publikacji ogłoszenia o sprzedaży kapusty pekińskiej z Polski, zamieszczonego na stronie Agrobook.ru w 2013 r. Rosyjski sąd zdecydował również o zablokowaniu tej strony.

Według prokuratury rozpowszechnianie takiej informacji zagraża interesom i bezpieczeństwu państwa - poinformowała Jekaterina Szmygina, prawniczka Centrum Ochrony Praw Mediów, która reprezentowała w sądzie dyrektora wydawnictwa "Krestianin" do którego należy portal Agrobook.ru.

Ogłoszenie sprzedaży kapusty pekińskiej z Polski zamieszczono na stronie Agrobook.ru w 2013 r., rok przed tym kiedy zaczął obowiązywać dekret Władimira Putina o embargu na produkty żywnościowe m.in. z USA, Unii Europejskiej i Norwegii.

Siedem lat po zamieszczeniu informacji o sprzedaży kapusty pekińskiej z Polski prokuratura w Orenburgu uznała, że rozpowszechnianie takich ogłoszeń jest zagrożeniem dla interesów i bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Sąd podjął taką decyzję, mimo że ogłoszenie nastąpiło rok przed wprowadzeniem zakazu importu warzyw z Polski, a organizacja sprzedająca tę kapustę już dawno zaprzestała działalności. Podkreślaliśmy, że informacje, które straciły na aktualności, nie mogą być uznane za zakazane, ponieważ same w sobie nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa. Ponadto, sąd spełnił wymóg zablokowania strony, na której poprzednio znajdowała się ta reklama - mówiła Jekaterina Szmygina, cytowana przez rosyjskie media.
Zobacz także: 5 powodów, by jeść kapustę pekińską
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić