o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Polska może stracić miliardy euro z UE

26
Podziel się

Klimat i brak praworządności - to główne powody, dla których Polska może stracić miliardy euro z UE. Jeśli nic się nie zmieni, nasz kraj nie dostanie wsparcia finansowego m.in. na transformację energetyczną.

Polska może stracić miliardy euro z UE
Charles Michel, Przewodniczący Rady Europejskiej
bDeBSmut

Wypłata środków z UE. Polska może stracić miliardy euro

W najbliższy piątek, 17 lipca, odbędzie się szczyt Unii Europejskiej, podczas którego zostaną podjęte deceyzje o budżecie wspólnoty na najbliższe lata.

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel zaproponował zmiany, przez które - w konsekwencji - Polska może stracić miliardy euro. Jak przekazała "Rzeczpospolita", nie chodzi o politykę spójności i rolnictwo, ale m.in. o środki na transformację energetyczną i walkę z pandemią COVID-19.

bDeBSmuv

Strata miliardów euro za brak praworządności?

Charles Michel przekonuje, że krajom, w których brak praworządności zagraża interesom finansowym Unii Europejskiej, zawieszano wypłatę środków. Jak podaje money.pl, szef Rady Europejskiej chce, by mogła o tym decydować większość kwalifikowana. Wcześniej Komisja Europejska proponowała ukaranie danego kraju już na wniosek mniejszości państw członkowskich.

Neutralność klimatyczna. Polska może stracić miliardy euro

Do tej pory Polska nie zobowiązała się do osiągnięcia neutralności klimatycznej i nie określono celu na 2050 rok. To niestety może kosztować nasz kraj utratę 8 milardów euro. Money.pl zauważa, że to byłby dość bolesny cios, zwłaszcza że Polska – jako tzw. region węglowy – będzie musiała ponieść bardzo wysokie koszty transformacji. Bez wsparcia finansowego UE nie będzie to łatwe.

bDeBSmuW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(26)
HANS
3 miesiące temu
Brak praworządności - tu się zgodzę, od PRL-u sądy w Polsce nie spełniały wielu wymogów. Ostatnio przykład Najsztuba, gdzie okazuje się, że można potrącić osobę na przejściu nie posiadając prawa jazdy, ubezpieczenia i przeglądu, ale nadal być niewinnym bo "zachowało się szczególną ostrożność".
gooo
3 miesiące temu
I bardzo dobrze ,przystępując do Unii wiedzieli co się z tym wiąże ,ale brać pieniążki chcą a dostosować się nie. Róbcie tak dalej to trafimy znów pod but ruskich.
254
3 miesiące temu
!!! brawo ani 1E .. dosyc rozdali !!!
bDeBSmuX
gggggggg
3 miesiące temu
Polak jak zwykle głupio mądry.
Rydzyk
3 miesiące temu
Jakie pieniądze? Niech niemcy odszkodowanie wypłaca za 2WS
Najnowsze komentarze (26)
OSKAR
1 tyg. temu
nie dadza nie placmy skladek tyle samo placimy co daja a co sie tyczy czesci od rowerow to niech sobie je biora najlepiej don dani bo tam ponoc zostal otwarty dom publiczny dla zoofili gdzie sa obroncy zwierzat i tak zwani ekolodzy
gosc
2 miesiące temu
niech oni zrobią najpierw porządek u siebie,hiszpania,francja,niemcy,a potem zwracać uwagę innym.
-.-.-.-
3 miesiące temu
gdyby czaskoski wygrał wybory to by już miał komitet powitalny z niemiec, a tak to cisza... czyżby nawet zero gratulacji ??
====
3 miesiące temu
nie wygrał czaskoski i już że polska może stracić miliardy....już jestźle, zrobiło się dramatycznie dzień po wyborach...niesamowicie podła reakcja ue
====
3 miesiące temu
każde wydane ojro niemieckie w unii zwraca im sie z nawiązką,tak sobie ustalili politykę i gospodarkę w unii niemcy
...,
3 miesiące temu
>w których brak praworządności zagraża interesom finansowym Unii Europejskiej< czyli jak niemcom nie da sie zarobić to polska kasy nie dostaje
GOść
3 miesiące temu
To właśnie Trzaskowski i jego kumple czyli opozycja chcą nam to zafundować , bravo dla tych co na niego głosowali .
gość
3 miesiące temu
Gdyby wygrał Trzaskowski nikt nie mówiłby o praworządności.Ot cała polityka Brukseli.
bDeBSmuP
zzz
3 miesiące temu
Polska powinna tam nie wpłacać nic...
AKPOLAK
3 miesiące temu
oddajcie za skradzione dobra narodu POLSKIEGO a dodacje ci damy gburze nawet więcej
Remulus
3 miesiące temu
O ile pamiętam to unia - niemcy może nas pocałować w d.. e Najpierw niech oddadzą to co zagralili, spłaca reparacje wojenne ( pakt o zakończeniu wojny ciągle nie jest podpisany ) A potem porozmawiamy o prawozadnosci, moralności, etyce a jak nie to wyjdźmy z uni, ciekawe kto więcej straci???? My czy unia (niemcy)
Dziadek
3 miesiące temu
Macie kolegów w PIS którzy byli i są silni w gębie wszystkich nazywali nieudacznikami, a jak dostali się do nierządu to okazało się że są cieniutcy jak polsilver przykład? gdzie tupolew? miał być w ciągu roku, gdzie raport z zamachu? od ponad pół roku stale powtarzacie zaraz będzie i co? I nic. czyżby nikt z wielkiej komisji nie umiał pisać? Wygląda na to że to nie była komisja tylko spotkania towarzyskie. Na temat odszkodowań od niemców nawet już nie wspominają, gdzie ustawa reprywatyzacyjna? gdzie ustawa uniemożliwiająca wyprowadzanie zysków do rajów podatkowych, a ile vatu za swojej kadencji nie odzyskali? przykładów jest od groma. A rozdawnictwo już skończyli, bo sakwa wypełniona za poprzednich rządów pusta.teraz będą szukać kogo oskubać, I zaapelują My wam pomogliśmy, teraz wy ratujcie bo pańswo w potrzebie i karzą oddać to co dali z lichwiarskim procentem
Dziadek
3 miesiące temu
może wreszcie nauczą się gospodarować i zarabiać pieniądze, bo dotychczas gospodarowali tak jak ci co brali pożyczki z parabanków, i nie mieli zamiaru ich spłacać, a teraz komornik zabiera im wypłaty. Jeśli naiwni emeryci myślicie że dostaniecie czternaskę no to się rozczarujecie, teraz oni każą wam zwrócić wzięte pieniądze z odsetkami. bo teraz żadnych wyborów przez 3 lata nie będzie więc im nie jesteście potrzebni i pokażą wam gest Kozakiewicza. żal mi was no ale to był wasz wybór, więc "cierp ciało jak tobie się chciało" "chytry dwa razy traci"
Precz z Dudą
3 miesiące temu
DOBRA WIADOMOŚĆ. W KOŃCU PiS dowie sie co to znaczy "PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ" - bo na razie to bezprawie i polityczna korupcja!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić