Polskie Kraby są gotowe do walki. Reznikow o otrzymanej broni

W czwartek minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow poinformował, że dostarczone przez Polskę armatohaubice "Krab" są już "gotowe do wykonywania zadań na froncie".

Polskie Kraby są gotowe do walki. Reznikow o otrzymanej broni
Polska dostarczyła broń na front. (PAP)

Ołeksij Reznikow poinformował za pomocą mediów społecznościowych, że 18 sztuk "Krabów" dotarło do Ukrainy w ubiegłym tygodniu. Polska podpisała umowę na dostarczenie 50 sztuk tej broni wartych ok. 3 mld zł.

Broń z Polski na ukraińskim froncie

Siły Zbrojne Ukrainy mają już ponad 150 systemów artyleryjskich kalibru 155 mm. Szkolenia z ich obsługi przechodzi obecnie około 1500 żołnierzy.

Dostarczone przez Polskę armatohaubice "Krab" są już gotowe do wykonywania zadań na froncie ukraińskim. Po haubicach М777 i FH70, samobieżnych systemach artyleryjskich Caesar i М109А3 jest to już piąty rodzaj artylerii kalibru 155 mm, który udało nam się zdobyć – poinformował minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow.

Reznikow dodał, że Ukraina otrzymała też broń od innych partnerów. Będzie to 250 zachodnich transporterów opancerzonych, np. М113 ТМ, М113 YPR-765, Bushmaster, Mastiff, Husky czy Wolfhound.

Minister podkreślił, że Ukrainie zależy teraz na zdobyciu jak największej ilości broni, bez której nie może skutecznie odpierać ataków. Podkreślił, że nie jest zadowolony z tempa, w jakim dostarczana jest broń na front. Jest jednak wdzięczny krajom, które wspierają Ukrainę m.in. USA, Wielkiej Brytanii oraz Polsce.

Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić