Polskie sklepy atakował mieszkaniec Amsterdamu. "Motywy są nieznane"

144

20-letni Hyron A. przyznał się do ataków na trzy polskie supermarkety w Holandii. Do jednego z nich użył... miny przeciwpiechotnej. Na razie nie są znane jego motywy.

Polskie sklepy atakował mieszkaniec Amsterdamu. "Motywy są nieznane"
Seria ataków na polskie sklepy w Holandii wstrząsnęła tamtejszą Polonią (Twitter.com)

Prokuratura Krajowa we wrześniu informowała o dziewięciu osobach podejrzanych ws. ataków z grudnia 2020 i stycznia 2021 na polskie supermarkety. Hyron A. był jedną z nich. Stanął przed sądem w Haarlem w środkowej części kraju.

20-latek już na pierwszej rozprawie przyznał się do winy. Nie zdradził jednak, dla kogo pracował. Miał dostać za to pieniądze, jednakże nigdy ich nie otrzymał. Supermarket w Beverwijk zaatakowano przy użyciu miny przeciwpiechotnej.

Jesteśmy zdumieni, że tego rodzaju broń jest wykorzystywana przez przestępców — powiedział holenderskim mediom przewodniczący związku policyjnego ACP Gerrit van de Kamp.

Choć sklepy są z polskimi produktami i kupują tam głównie Polacy, to właścicielami zaatakowanych supermarketów są głównie iraccy Kurdowie. Wcześniej policja informowała, że nic nie wskazuje na to, by przestępstwa miały podłoże etniczne i były skierowane przeciwko Polakom

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić