aktualizacja 

Porwał i zgwałcił 14-latkę. Przeżywa ciężkie chwile w areszcie

310

14-letnia Kasia została w 2022 roku porwana w biały dzień i wywieziona poza granice Poznania. Alan O. został skazany na 7 lat pozbawienia wolności za porwanie, torturowanie i zgwałcenie nastolatki. Jego adwokat opowiedział dla "Faktu" o życiu Alana w areszcie.

Porwał i zgwałcił 14-latkę. Przeżywa ciężkie chwile w areszcie
Porwał i zgwałcił 14-latkę. Przeżywa piekło w areszcie (Policja)

Po kilkunastu miesiącach Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał skazujący wyrok na sprawców przerażającego zdarzenia, które miało miejsce w lipcu 2022 roku - porwania i zgwałcenia 14-letniej dziewczyny, co zostało dodatkowo nagrane. Paulina K., jedna z oskarżonych, została skazana na karę pozbawienia wolności na okres 10 lat i 1 miesiąca. Drugi sprawca, Alan M., otrzymał wyrok 7 lat więzienia.

Sąd zobowiązał oboje oskarżonych do solidarnego zadośćuczynienia krzywdy, nakazując im zapłatę na rzecz pokrzywdzonej kwoty 200 tys. zł. Proces sądowy był prowadzony za zamkniętymi drzwiami, aby chronić dobro małoletniej ofiary.

Adwokat Alana O. wskazuje, że jeżeli chodzi o zróżnicowanie kar co do dwojga oskarżonych, jest ono wyraźne. Jednak jego zdaniem nadal jest niewystarczające, bowiem adwokat wskazuje, że nastolatek także był ofiarą w tym procederze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Afera po wypowiedzi Pietrzaka. Poseł PiS mówi o podwójnych standardach

Alan O. od początku mocno żałował sobie haniebnego czynu. Teraz mocno cierpi, bowiem inni więźniowie nie traktują go z wyrozumiałością.

Już abstrahując od tego, co przeżył w areszcie śledczym, jakie zachowania innych współosadzonych w związku z charakterem tego przestępstwa, jemu wrócić do normalnego życia będzie naprawdę trudno. Dlatego myślę, że tak jak w chwili popełnienia czynu był on osobą bardzo niedojrzałą, tak teraz życie nauczyło go bardzo wiele i ta dojrzałość przyszła bardzo szybko. Myślę, ze refleksja i skrucha są w jego przypadku autentyczne - tłumaczy dla "Faktu" adw. Bartek Torz.

Porwanie Kasi wstrząsnęło Polską

Do porwania 14-latki sprzed jednego z poznańskich supermarketów doszło w lipcu. Oprawcy m.in. ogolili jej włosy, brwi i brutalnie zgwałcili. Jak wynika z ustaleń śledczych, przestępstwo zorganizowała 39-letnia kobieta, a pomagał jej 17-latek. 14-latkę odnaleziono w Złotnikach koło Poznania po około dwóch godzinach poszukiwań.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić