Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Posłanka PiS grzmi ws. podręcznika do HiT. "Niedopuszczalne"

46
Podziel się:

Wciąż jest gorąco wokół podręcznika do przedmiotu historia i teraźniejszość autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego. Pojawiły się nowe ustalenia na temat przyszłości tej książki. Dotyczą one kontrowersyjnego fragmentu dotyczącego dzieci poczętych metodą in vitro.

Posłanka PiS grzmi ws. podręcznika do HiT. "Niedopuszczalne"
Usuną kontrowersyjny fragment z podręcznika do HiT? (Getty Images)

Dużo mówi się o podręczniku do przedmiotu historia i teraźniejszość. Najwięcej kontrowersji budzi akapit, który pojawił się w rozdziale "Kultura i rodzina w oczach Zachodu".

Wraz z postępem medycznym i ofensywą ideologii gender wiek XXI przyniósł dalszy rozkład instytucji rodziny. Lansowany obecnie inkluzywny model rodziny zakłada tworzenie dowolnych grup ludzi czasem o tej samej płci, którzy będą przywodzić dzieci na świat w oderwaniu od naturalnego związku mężczyzny i kobiety, najchętniej w laboratorium. Coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania seksu od miłości i płodności prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowli. Skłania to do postawienia zasadniczego pytania: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci? Państwo, które bierze pod swoje skrzydła tego rodzaju "produkcję"? Miłość rodzicielska była i pozostanie podstawą tożsamości każdego człowieka, a jej brak jest przyczyną wszystkich prawie wynaturzeń natury ludzkiej. Ileż to razy słyszymy od ludzi wykolejonych: nie byłem kochany w dzieciństwie, nikt mi nic nie dał, więc sam sobie muszę brać - napisano.

Onet ustalił tymczasem, że wydawnictwo Biały Kruk, które przygotowywało ten podręcznik, zdecyduje się na zmiany. Ma usunąć lub znacząco zmodyfikować kontrowersyjne treści dotyczące in vitro. Wydawnictwo rzekomo nie zgadza się z interpretacją medialną tego fragmentu, ale mimo to podobno myśli o zmianach ze względu na dobro dzieci.

Chcą chronić dzieci poczęte z in vitro przed używaniem ich w grze politycznej - podkreślił informator Onetu.

Posłanka PiS ostro o fragmencie nt. in vitro

Do kontrowersyjnego fragmentu dosadnie odniosła się posłanka PiS Joanna Lichocka. - To jest rzeczywiście niedopuszczalne i uważam, że powinna zostać, albo ten fragment powinien zostać po prostu usunięty z tego podręcznika, albo dalece mocno zmieniony, po to, żeby nie było tam sformułowań, które mogą uderzać w godność dzieci poczętych w wyniku in vitro i ich rodziców - powiedziała na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Ten brak szacunku demonstracyjny w tym fragmencie, który pan przeczytał, jest moim zdaniem niedopuszczalny i Ministerstwo Edukacji Narodowej powinno podjąć działania, żeby takich fragmentów w podręczniku nie było - dodała.
Zobacz także: Kontrowersje w "podręczniku". Nie chcą książki od Czarnka
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(46)
jest dnem
3 dni temu
Czarnek jest domowym okrutnikiem. Dla kariery robi wszystko. Najpodlejsze rzeczy, najpodlejsze określenia tworzy z lekkością jakby chodziło o jakieś drobiazgi wśród znajomych. Nie zdaje sobie sprawy, że buduje sobie trumnę dla dalszej kariery. Działa jak działa kler i Kaczyński. Po trupach aby wygrać.
Moheranin
miesiąc temu
Szanowne Moderatoro ! Wyjaśnij, co to znaczy STOP HEJT. Jeśli piszę, że na Twoim forum wypisują się ludzie o wysokim wykształceniu, to jest to hejt, czy nie ? A na dodatek, gdy piszę, że poziom tego wykształcenia jest daleko wyższy niż poziom inteligencji, to co ? Nie ma w książce HiT żadnego odniesienia do "in vitro" w obecnym tego zwrotu znaczeniu. Czytajcie sami, mądrale. Jak was stać na rozumowanie, to odczytacie, że mamy do czynienia z przestrogą dotyczącą PRODUKCJI LUDZI. Technicznie taki proceder jest już możliwy. Skutki mogą być przerażające. Zapraszam do rozwinięcia tematu - jakie mogą być skutki pozbawienia człowieka podmiotowości. Z drugiej strony mamy próby nadawanie osobowości robotom. Wykształciuchy - do roboty !
gość,
miesiąc temu
A może jak inną dziurą dziecko będzie wychodzić na ten świat to p.czarnka to zadowoli
Irka
miesiąc temu
Czemu taki bezinteligent jest ministrem!!!??
Mirka
miesiąc temu
cały ten podręcznik to manipulacja i kłamstwo . Powinno być w nim napisane że choć Konstytucja traktuje wszystkich obywateli Poski jednakowo jedno prawo dla wszystkich , to są jednak równi i róniejsi . Po transformacji wylęgła się ze struktur Solidarności plaga ,,szczórów" , złodziei szkodników . Polityk w III RP nie może być karany ani nie odpowiada za kłamstwo świadomie stworzone jest nietrykalny . Patologia, reżim służalczość według innych obcych mocarstw .
Zbig
miesiąc temu
A co z cesarskim cięciem? Przecież to też nienaturalna metoda, stosowana od dawna w ostatniej fazie procesu produkcji dzieci
Aaa
miesiąc temu
A dzieci poczęte przez księży. Dlaczego nie ma wzmianki o takich dzieciach w tej książce. A dzieci z gwałtu, które urodziły się bo PiS zakazał aborcji.
afrykaner
miesiąc temu
dzieci poczęte z in vitro to takie same dzieci jak inne, precz z kościołem.
Mieczysław
miesiąc temu
PIS: Psychoza i Straceńcy
Nickt
miesiąc temu
No cóż, wolskim katolikiem można w dowolnym stężeniu.
Katolik
miesiąc temu
Czarnek powinien zostać postawiony przed sądem przez osoby żyjące dzięki in vitro za akceptację tego podręcznika szkolnego.
Kruk
miesiąc temu
To ciekawe kto opiniował ten podręcznik że dopuścił takie treści .tragedia
Zaniepokojony...
miesiąc temu
Czy nasz waleń wniósł już sprawę przeciwko Tuskowi bo 3 dni minęły a tak groził?
Tea
miesiąc temu
Pomysły PiS Czarnaka wołają o pomstę do nieba
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić