aktualizacja 

Postrzelili go 7 razy w plecy. Przeżył. Przemówił po raz pierwszy

160

Jacob Blake przemówił publicznie po raz pierwszy, odkąd został 7-krotnie postrzelony przez policjanta. Funkcjonariusz miał pociągnąć za spust, ponieważ Jacob rzekomo trzymał nóż w chwili interwencji służb. Świadek zeznał, że nie widział żadnego noża.

Postrzelili go 7 razy w plecy. Przeżył. Przemówił po raz pierwszy
Jacob Blake wciąż odczuwa ból po strzelaninie. (Twitter, Ben Crump, Screenshot)

Jacob Blake przemówił publicznie po raz pierwszy podczas rozprawy sądowej, która odbyła się online. Wideo z rozprawy zostało udostępnione na Twitterze przez jego adwokata - Bena Crumpa.

Jacob Blake został postrzelony 7 razy przez policjanta, który miał rzekomo widzieć w jego rękach broń białą. Czarnoskóry mężczyzna nie chciał dać się zatrzymać funkcjonariuszom, a na nagraniach ze strzelaniny widać, jak kieruje się w stronę swojego auta, otwiera drzwi, a następnie jest łapany za koszulkę. Po chwili policjant oddaje w jego plecy 7 strzałów.

Świadek, który zeznawał w sądzie, jednocześnie autor jednego z nagrań ze strzelaniny, stwierdził, że nie widział noża w rękach Jacoba Blake'a. Nóż został znaleziony w jego pojeździe, a 28-latek nie powiedział, czy trzymał go w chwili zatrzymania. Przed oddaniem strzałów świadek przyznał, że słyszał od funkcjonariuszy polecenie, aby Blake "rzucił nóż" - podaje źródło Daily Mail.

Zobacz także: Dr Paweł Grzesiowski o jesiennych infekcjach u uczniów. Leczyć gorączkę i katar na własną rękę?

W ciężkim stanie trafił do szpitala

Po strzelaninie Jacob został przetransportowany helikotperem do kliniki Froedter w Milwaukee. W ciężkim stanie przebywał w szpitalu, a lekarze nie byli pewni, czy przeżyje. Cudem jednak jego organizm poradził sobie z bardzo poważnymi obrażeniami ciała, których doznał. Choć Jacob jest już przytomny, to jednak wciąż jeszcze nie odzyskał pełni sił. Jak wyznał - codziennie czuje dotkliwy ból.

Boli go, gdy oddycha, gdy oddaje mocz, gdy mówi. Na dodatek nie wiadomo, czy będzie chodził. Gdy mieszkańcy dowiedzieli się o zdarzeniu, jeszcze tego samego dnia zebrali się, aby protestować w sprawie użycia broni przeciwko Jacobowi.

Nagranie, które znajduje się na Twitterze Bena Crumpa, adwokata 28-latka, to fragment rozprawy sądowej. Dotyczy ona napaści seksualnej, jakiej miał dopuścić się Jacob Blake. Mężczyzna nie przyznał się do winy.

Po tym, jak Blake został postrzelony, w USA odbyły się protesty. Na ulicach Kenoshy, gdzie miał miejsce incydent z udziałem mężczyzny, miały miejsce gwałtowne rozruchy. Jeden z uczestników użył broni i zabił dwie osoby.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić