aktualizacja 

Poszedł na grzyby. Nagle go zobaczył. Chwycił za telefon

125

Do dramatycznego odkrycia doszło w jednym z mazowieckich lasów. Pan Norbert wybrał się na grzyby i miał nadzieję, że zerwie kilka okazów. Niestety, w trakcie grzybobrania odkrył makabryczną rzecz. "Kisił się tam jakiś tydzień" - podkreślił potem policjant.

Poszedł na grzyby. Nagle go zobaczył. Chwycił za telefon
Koszmarne odkrycie w lesie. Policja wszczęła śledztwo (Facebook)

O koszmarnym zdarzeniu poinformował portal tusochaczew. W środę 23 sierpnia pan Norbert podczas grzybobrania w lesie w Leontynowie, gmina Młodzieszyn (woj. mazowieckie), dokonał wstrząsającego odkrycia.

Znalazł worek, którego kształt oraz wydobywający się odór budziły uzasadnione podejrzenie, że w środku może znajdować się martwe zwierzę. Po przybyciu na miejsce policji okazało się, że doszło do dramatu.

Worek sprężysty, okropny smród, kształt worka wskazuje, że w środku może być zwierzę (...) Miejscowość Leontynów, wycieczka na grzyby przerwana. Zgłoszone, oby pani ze 112 dopełniła formalności, czekam na policję - napisał na Facebooku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Długie weekendy w listopadzie. Gdzie pojechać? "Zakopane z najszerszym zakresem cenowym"

Policja natychmiast wszczęła śledztwo w tej sprawie. W worku był martwy pies. Policjant stwierdził, że "kisił się w worku z jakiś tydzień".

Mamy nadzieję, że uda się sprawcę wskazać. Może pomogą tu mieszkańcy? Może ktoś coś widział? Staramy się o komentarz policji w tej sprawie - pisze lokalny portal tusochaczew.pl.

Koszmarne odkrycie w lesie. Jaka kara dla przestępcy?

Jaki wyrok grozi za zabicie psa? Prawo karne odnośnie praw zwierząt to regulacje zawarte w Ustawie o ochronie zwierząt.

Jak podkreśla portal prawoteka.pl, znęcanie się nad zwierzętami, a w tym zabicie zwierzęcia, w Polsce traktowane jest jako przestępstwo, a nie wykroczenie. Przez znęcanie się rozumiane jest zadawanie bólu i cierpienia oraz świadome dopuszczanie do tego. Sprawca, który nie respektuje praw zwierząt, popełnia przestępstwo, o którym mowa w art. 6 ust. 1.

Polskie prawo mówi o to, że kto zamierza zabijać, uśmiercać lub dokonywać uboju naruszając art. 6, 33 i 34, sąd może orzec karę pozbawienia wolności do lat 3. Jak wskazuje art. 6 § 1, taki sam wymiar kary przewidziany jest za znęcanie się nad zwierzętami.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić