Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Dobrze, że ich nie zjadł. Przerażające grzybobranie

33
Podziel się:

Ukraińskie służby przestrzegają niefrasobliwych grzybiarzy i amatorów leśnych owoców, którzy zapuszczają się w okolice Czarnobyla. Zbieranie radioaktywnych "darów natury" jest nie tylko niebezpieczne, ale również nielegalne.

Dobrze, że ich nie zjadł. Przerażające grzybobranie
(Facebook)

Ukraińskie służby tracą cierpliwość do grzybiarzy. Zatrzymano kolejne osoby, które nielegalnie zbierały grzyby w Strefie Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej.

Jeszcze raz musimy powtórzyć: zabrania się zbierania, jedzenia i wywozu jagód, grzybów i innych darów natury rosnących w strefie zamkniętej - przypominają ukraińskie służby.

Zatrzymany mężczyzna zebrał kilka kilogramów skażonych grzybów. Nie wiadomo, czy grzybiarz zamierzał je sprzedać, czy zachować dla siebie. Służba ochrony rezerwatu podkreślają, że tak czy inaczej złamał prawo i naraził siebie lub innych na szkody zdrowotne.

Szkodzą oni swojemu zdrowiu lub zdrowiu innych, którym sprzedają ten skażony radioaktywnie produkt leśny - podkreślają strażnicy leśni.
Ponadto zbieranie grzybów i jagód oraz ich wywożenie poza Strefę Wykluczenia jest czynem niezgodnym z prawem, łamie zapisy nie tylko kodeksu administracyjnego, ale także ukraińskiego kodeksu karnego - podkreślają służby.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(33)
ARCTOS
2 lata temu
Tam cały czas jest radioaktywny cez.
asd
2 lata temu
na polskich ryneczkach ukraińskich grzybów są tony, nie psuja się za szybko, :)
z_wz
2 lata temu
Cała notatka (bo przecież nie artykuł) to bzdet nieświadomego pismaka. W zonie, poza niewielkimi obszarami, poziom promieniowania jest niższy niż np. w Warszawie. Oczywiście są miejsca, gdzie promieniowanie może być wyższe, ale wbrew mitom, jest to znacznie mniejszy obszar niż się powszechnie uważa. Co więcej w zonie mieszka nie mała liczba osadników (robią najlepszy bimber na świecie), legalnie za zgodą władz Ukrainy. I mają się dobrze. Oczywiście! "Przestępca" złamał prawo, za co powinien ponieść karę. Ale żeby robić z tego aferę międzynarodową? Dzisiaj pijany rowerzysta zajechał mi drogę. Myślicie, że w Kijowie napiszą o tym?
Kasia
2 lata temu
zbieranie jagod i grzybow jest charakterystyczne dla slowian zyli lodow pastewnych
....
2 lata temu
Następna mądrala. Czyżby miała dyplom z wirusologii
lexus
2 lata temu
na handel przydroży pod Kijowem to wiózł. ludzie nie mają moralnosci, sprzedadzą radioaktywne grzyby by sobie kupic nowy TV. Dobrze ze jest cos takiego jak Prawo i Sprawiedliwosc!
suka
2 lata temu
Większość tych grzybów w postaci suszonych trafi do Polski, Ukraińcy nie jedzą napromieniowanych grzybów
Pozdrawiam
2 lata temu
Nie taki diabeł straszny, w tej niby strefie wykluczenia znajduje się Królestwo zwierząt i jakoś promieniowanie im nie przeszkadza a zbudowane z tych samych białek co ludzie
mun2313
2 lata temu
Będąc na miejscu tego Ukraińca natychmiast powiedziałbym, że naruszana jest moja wolność no i oczywiście konstytucja...
jarex
2 lata temu
W Polsce też są napromieniowane ale nikt o tym nie mówi. Poczytajcie sobie w sieci .
PL-Ukraińec
2 lata temu
Kto skarze niemiecką agenturę za rozkradanie Polski? Już zapomnieli co było 5 lat temu? Zapomnieli, bo to typowe dla Polaków zapominać o krzywdzie - niby po katolicku ale wtedy trzeba komuś wybaczyć(!). W tym przypadku komu? Agenturze niemieckiej czy 'naszym'?
A.S
2 lata temu
Byłam w Czarnobylu dwa lata temu. Przyroda wygląda wspaniale, nieskażona ingerencją człowieka przez 30 lat. Niestety sprawdzaliśmy poziom promieniowania w studzienkach kanałowych w Prypeci i licznik Geigera szaleje, tak więc nie sądzę,żeby płody takiej ziemi były bezpieczne :(
Zżdzich
2 lata temu
Może chciał wysłać do Rosji w prezencie Władimirowi Wladimirowiczu.
Stefan
2 lata temu
Od dawna te radioaktywne grzyby zbieraja i sprzedaja...do polski też
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić