Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

Dobrze, że ich nie zjadł. Przerażające grzybobranie

60

Ukraińskie służby przestrzegają niefrasobliwych grzybiarzy i amatorów leśnych owoców, którzy zapuszczają się w okolice Czarnobyla. Zbieranie radioaktywnych "darów natury" jest nie tylko niebezpieczne, ale również nielegalne.

Dobrze, że ich nie zjadł. Przerażające grzybobranie
(Facebook)

Ukraińskie służby tracą cierpliwość do grzybiarzy. Zatrzymano kolejne osoby, które nielegalnie zbierały grzyby w Strefie Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej.

Jeszcze raz musimy powtórzyć: zabrania się zbierania, jedzenia i wywozu jagód, grzybów i innych darów natury rosnących w strefie zamkniętej - przypominają ukraińskie służby.

Zatrzymany mężczyzna zebrał kilka kilogramów skażonych grzybów. Nie wiadomo, czy grzybiarz zamierzał je sprzedać, czy zachować dla siebie. Służba ochrony rezerwatu podkreślają, że tak czy inaczej złamał prawo i naraził siebie lub innych na szkody zdrowotne.

Szkodzą oni swojemu zdrowiu lub zdrowiu innych, którym sprzedają ten skażony radioaktywnie produkt leśny - podkreślają strażnicy leśni.
Ponadto zbieranie grzybów i jagód oraz ich wywożenie poza Strefę Wykluczenia jest czynem niezgodnym z prawem, łamie zapisy nie tylko kodeksu administracyjnego, ale także ukraińskiego kodeksu karnego - podkreślają służby.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić