o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
EKO
|

Powrót do szkół. Rząd ogłosił, kiedy rozpoczną się stacjonarne lekcje

96
Podziel się

Minister edukacji przedstawił nowe rozporządzenie odnośnie terminu powrotu uczniów do szkół. Jak zdecydował, dzieci z klas I-III rozpoczną stacjonarne zajęcia już po weekendzie. Ich starsi koledzy i koleżanki będą jednak musieli jeszcze trochę poczekać.

Powrót do szkół. Rząd ogłosił, kiedy rozpoczną się stacjonarne lekcje
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)
bDIKZcDF

Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej rozpoczną zajęcia stacjonarne w poniedziałek 18 stycznia. Minister edukacji wyznaczył również orientacyjny termin powrotu do placówek edukacyjnych dla starszych roczników.

Lekcje dla uczniów klas I-III odbędą się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Do każdej z grup przydzielono jednego nauczyciela. Dzieci nie będą mieć także kontaktu z rówieśnikami spoza swojej klasy.

bDIKZcDH

Powrót do szkół – kiedy? Nowe rozporządzenie ministra edukacji

Zajęcia dla starszych roczników rozpoczną się nie wcześniej niż w poniedziałek 1 lutego. Wyjątek stanowią uczniowie z klas IV-VIII, uczęszczający do szkół specjalnych oraz jednostek pomocy społecznej. Jednak ostateczną decyzję, czy wznowić zajęcia stacjonarne, ma podjąć dyrekcja.

Od poniedziałku 18 stycznia uczniowie są zobowiązani do udziału w praktykach zawodowych. Będą one jednak organizowane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa przed zarażeniem koronawirusem – m.in. liczba uczestników zostanie ograniczona tak, aby mogli zachować właściwe odstępy. Potrwają również maksymalnie po 10 godzin tygodniowo.

bDIKZcDN

Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym mogą odetchnąć z ulgą. Minister edukacji zdecydował, że tego typu placówki nadal pozostaną otwarte.

Zobacz także: Zobacz też: Powrót dzieci do szkół. Czy placówki są na to przygotowane? Dr Grzesiowski odpowiada
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIKZcDO
bDIKZcEi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(96)
Nucz
miesiąc temu
A czy to jest normalne, że państwowe przychodnie są zamknięte, a prywatne otwierają ramiona przed pacjentami.
Mama
miesiąc temu
Jak nie będą mieć kontaktu jak czekają 1godz20minut na świetlicy i jeżdżą autobusem szkolnym i liniowym z innymi ludźmi
Wychowawca
miesiąc temu
To chyba fikcja, że w jednej klasie uczy 1 nauczyciel. Może gdzieś na wsi. W mojej klasie oprócz mnie uczy jeszcze 4 nauczycieli- klasa 2. Ci czterej chodzą do innych 7-8 klas na zajęcia, bo taki mają etat. Po lekcjach uczniowie łączą się z jeszcze jedna klasą w świetlicy, bo grupa liczy 25 osób. Takie są przepisy. Nikt nie daje dodatkowych pieniędzy szkołom na zmniejszenie liczebnosci grup swietlicowych. Wszystkie zakażenia wśród nauczycieli były od uczniów, których rodzice byli chorzy.
bDIKZcEj
Ela
miesiąc temu
A czemu ósme klasy nie wracają do szkoły to podstawa żeby oni wrócili ,gdzie przed nimi egzaminy ,a oni dają pierwsze i trzecie klasy masakra ósme niech wracają do szkoły ,co oni robią ? Zdalne to przesada kino
Mama
miesiąc temu
Dokładnie ósme klasy też powinni iść tym bardziej że egzaminy będą !!! Te dzieci na tych zdalnych nic nie będą umieli według mnie przez te zdalne powinni powtarzać klasy ! Żeby później nauczyciele nie mieli pretensji że dzieci nic nie umią i będą zbierać same jedynki, porażka
Najnowsze komentarze (96)
...
3 tyg. temu
Słuchajcie każdy, kto ma dziecko/nastolatka (lub sam nim jest) w danej klasie uważa, że to te klasy są najważniejsze. I nie udawajmy że nie jest inaczej, ok? :) Wg mnie wszyscy uczniowie powinni wrócić do szkół!!! Z doświadczenia wiem że po prostu zdalka nie zastąpi normalnej nauki. KONIEC KROPKA. Niech wszyscy wrócą i tyle bo ile można przecież już od października/listopada siedzą w domach. Nie służy to ich zdrowiu psychicznemu ani fizycznemu, kontaktom z rówieśnikami, stanu wzroku/kręgosłupa... I ok, może ktoś uważa że jest za wcześnie, ale mam flashbacki z marca 2020, gdzie termin egzaminów był przekładany na za dwa tygodnie i tak w kółko. I co?! Nie wrócili w tamtym roku szkolnym. Dajcie żyć tym dzieciakom i nastolatkom!!!!!!!!!!!!
Ktoś
miesiąc temu
Czemu siedzą w domu ? Bo nie przestrzegają obostrzeń, wtedy rząd podnosi restrykcje, a my dalej nie przestrzegamy, a potem Morawiecki otwiera, a za tydzień zamyka jeszcze bardziej. Czy Wy tego nie widzicie ?
Ktoś
miesiąc temu
Całą podstawówkę powinni puścić ! Przez te małe to na psychikę źle, a 6-8 to wpływa źle na naukę. Całą podstawówkę i 3.Liceum, bo będą powtarzać egzaminy. Nauka z*alna od gdzieś czerwca to porażka !
Nauczycielka
miesiąc temu
W lutym ma wrócić wzrost epidemii,ciężko to wszystko widzę
Nauczycielka
miesiąc temu
W lutym ma wrócić wzrost epidemii,ciężko to wszystko widzę
Nauczycielka
miesiąc temu
Jak możecie napisać ,że dzieci mają powtarzać klasę,chyba nie wiecie co piszecie i zero wyobraźni.Rozne są sytuacje,nie wszystkie dzieci z domu mogą zrobić szkole,to jeszcze mają powtarzać klasę żenada.
Uczeń
miesiąc temu
Klasy 1-3 wracaja tylko dla tego ze maluchysame nie potrafia jeszcze ogarniac komunikatorów głosowych a rodzice tym bardziej. Ale i tak uwazam ze jesli ma byc dalej zdalne to niech beda na nim wszyscy.
Uczeń
miesiąc temu
Klasy 7 i 8 powinny wrócić pierwsze bo są one coraz bliżej egzaminów a uczniowie się w domu tylko rozleniwiają i nic nie wynoszą z lekcji
bDIKZcEb
Bogna
miesiąc temu
Powrót klas 1-3 to zagrania rządzących. Nie można mówić o kontaktach z rówieśnikami, przecież dzieci mają zachowywać dystans. Nawet na WF nie ma być gier zespołowych. Dzieci klas 1-3 to króliki doświadczalne, rząd chce zobaczyć co się będzie działo.
Human
miesiąc temu
Nie powinniśmy wracać do szkoły do końca roku. Wrócimy w lutym i znowu będzie ogromny wzrost zakażeń, więc jaki jest sens?
Jendrek
miesiąc temu
Czy Pan minister ma tyle pieniędzy aby zapłacić wszystkie odszkodowanie za blokowanie gospodarki .
Iwona
miesiąc temu
Oczywiście że niech wracaja
Uczen
miesiąc temu
A czy nielepsze będzie nauczanie uczniów to co będą musieli umieć czyli np. liczenie podatku zamiast jakiś walnych zasad które są ważne ale z ktorych znic niezarobia I tak poza tym czy nielepiej będzie dla uczniów jeśli beda się uczyć to co się przyda w życiu a niego trzeba umieć i tam się nieprzyda
Ucz
miesiąc temu
Do są jakieś jaja, na początku naukę stacjonarną powinny zacząć szkoły średnie, to one mają najwięcej nauki i najtrudniejszy materiał, a poza tym dużo osób chyba zapomina, że uczniowie technikum i zawodówek muszą uczyć się przedmiotów zawodowych
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić