Powrót do szkoły. Kary za zatrzymanie dziecka w domu. Ogromne kwoty

32
Podziel się:

"Rzeczpospolita" informuje o wysokości kar za niepuszczenie dziecka do szkoły. Rodzic, który w obawie przed koronawirusem zostawi swoją pociechę w domu, zapłaci nawet do 10 tysięcy złotych.

Powrót do szkoły. Kary za zatrzymanie dziecka w domu. Ogromne kwoty
Zdjęcie poglądowe (Unsplash.com)

1 września uczniowie w całej Polsce wrócą do szkół. Wielu rodziców obawia się o bezpieczeństwo swoich dzieci w nowym roku szkolnym. Niektórzy zastanawiają się nawet nad puszczeniem ich do placówek. Obawy są w pełni uzasadnione. Na tydzień przed 1 września liczba zakażeń koronawirusem w Polsce jest większa, niż w momencie zawieszenia zajęć w marcu.

Rodzice, którzy zostawią swoje dzieci w domu, zostaną ukarani. Takie informacje podała "Rzeczpospolita". Nie będzie ich usprawiedliwiać nawet argument obawy o zdrowie i życie swoich pociech. Zostanie to potraktowane jako uchylanie się od obowiązku szkolnego. W sytuacji dwutygodniowej, nieusprawiedliwionej nieobecności ucznia samorząd może ukarać jego opiekunów karą w wysokości 10 tysięcy złotych.

Dziecko będzie mogło zostać w domu tylko w jednym przypadku. Ministerstwo Edukacji Narodowej przewiduje, że nieobecność może być usprawiedliwiona w przypadku przeciwwskazań zdrowotnych ucznia. Przypomina również o zasadach bezpieczeństwa, dzięki przestrzeganiu których ryzyko zakażenia wirusem ma być zminimalizowane.

Koronawirus w Polsce

Pandemia koronawirusa w Polsce nadal trwa. 21 sierpnia odnotowano rekordową liczbę 903 zakażeń. Od początku pandemii koronawirusem zakaziło się ponad 62 tysiące osób. Odnotowano niespełna dwa tysiące przypadków śmiertelnych.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Czy powrót dzieci do szkół jest bezpieczny?

Przeczytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić