Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Poznań. Wyciągnął maczetę w autobusie, pasażerowie byli przerażeni

138
Podziel się:

W autobusie MPK w Poznaniu doszło do przerażającego zdarzenia. Jeden z pasażerów wyciągnął z plecaka maczetę. Inni podróżni zareagowali natychmiast.

Poznań. Wyciągnął maczetę w autobusie, pasażerowie byli przerażeni
Zdjęcie ilustracyjne. (PAP)

Zdarzenie miało miejsce w piątek wieczorem. Jak podaje Polsat News niebezpieczny incydent wydarzył się w autobusie nr 321 MPK Poznań.

Jeden z pasażerów wyciągnął z plecaka maczetę. Zamaszystym ruchem uniósł ją nad głową, co wywołało przerażenie wśród współpodróżnych.

Zareagowali pasażerowie obok. Obezwładnili oni mężczyznę. Na miejsce natychmiast została wezwana policja.

Okazało się, że najprawdopodobniej był to jedynie pijacki wybryk. Od mężczyzny czuć było zapach alkoholu, ale nie zgodził się na badanie alkomatem.

Odmówił policjantom alkotestu. Funkcjonariusze zabrali mężczyznę na izbę wytrzeźwień.

Za swój wybryk jednak nie poniesie kary. Dzięki szybkiej reakcji współpodróżnych nikt nie ucierpiał. Nie padły też żadne groźby, ani wyrażenia chęci ataku kogokolwiek.

Zobacz także: Mały lockdown. 50 powiatów w strefach o większych restrykcjach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(138)
Tata Zuzi
2 lata temu
Zamówił szczaw na aliexpress, nosi w plecaku bo czuję, że jest kimś. Na klacie koszulka z rysunkiem jakiegoś agresywnego psa, lub PW. I nic się nie stało przecież, sąd by zareagował gdyby kogoś dziabnal. Co za prawo i sprawiedliwość.
afgyhsgdhs
2 lata temu
zabrali na izbe wytrzezwien osobe wobec ktorej nie ma dowodu ze jest pod wplywem alkoholu, teraz alkohol czuc prawie od kazdego kto uzywa srodkow dezynfekcyjnych
Hudon
2 lata temu
Artykuł 50a kodeksu wykroczeń stanowi: 1. Kto w miejscu publicznym posiada nóż, maczetę lub inny podobnie niebezpieczny przedmiot, a okoliczności jego posiadania wskazują na zamiar użycia go w celu popełnienia przestępstwa, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3000 zł. 1a. Tej samej karze podlega, kto będąc uczestnikiem przejazdu zorganizowanej grupy uczestników masowej imprezy sportowej, posiada przedmioty określone w § 1 lub wyroby pirotechniczne. 2. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 lub 1a orzeka się przepadek przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia, choćby nie stanowiły własności sprawcy.
Hydraulik
2 lata temu
I po kiego wam terroryści ? Sami się pozałatwiacie bez problemu.
olo
2 lata temu
cooooo...?
emeryt
2 lata temu
Widzę że pełno komentujących tu to wschodnia strona. Czy tam ludzie nie pracują?? Może weźmiecie sie do roboty zamiast siać zamęt bo to potraficie robić swoimi głupawymi wpisami
fdsff
2 lata temu
"Nie padły groźby karalne, ani wyrażenia chęci ataku kogokolwiek." Pierwsza część zdania jasna, ale w drugiej nie wiem o co chodzi.
Krzysztof K.
2 lata temu
Wyrazy uznania dla odważnych pasażerów!!!
Radomiak
2 lata temu
niestety policja w Polsce nie zna prawa. Art 50a paragraf 1 kodeksu wykroczen.
Radomiak
2 lata temu
art.50a par.1 kodeksu wykroczen: kto w miejscu publicznym posiada noz, maczete lub inny podobnie niebezpieczny przedmiot, a okolicznosci jego posiadania wskazuja na zamiar uzycia go w celu popelnienia przestepstwa, podlega karze aresztu, ograniczenia wolnosci albo grzywny nie nizszej niz 3000zl.
Margo
2 lata temu
Widze, ze przygotowania do przyjecia zwyczajow innych ,,wybuchowych'' kultur w toku, jesli maczeta w autobusie w takiej sytuacji nie kwalifikuje sie jako zagrozenie.
egnal
2 lata temu
Nie poniesie żadnej kary??? A czy nie widać stworzenia zagrożenia dla zdrowia i życia pasażerów? Argument o braku groźby ze strony winnego zagrożenia oznacza, że bandyta, który zabił bez ostrzeżenia także może taki brak groźby uważać za element swojej obrony?
buhahahah
2 lata temu
To dobry chłopak był. Mało pił i zawsze się ukłonił.
Tak pytam
2 lata temu
A gdyby tym autobusem jechał ktoś ważny, lub inny szeregowy poseł, to ten "maczeciarz" też nie poniósłby kary?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić