PAP

ESO, 3 grudnia 2020 12:25

Zgwałcił 13-miesięczne dziecko. Sam jest ojcem. Właśnie usłyszał wyrok

Tweetnij Komentuj

Sąd Okręgowy w Koszalinie wydał wyrok w sprawie 33-letniego Łukasza K. ze Szczecinka, który ze szczególnym okrucieństwem zgwałcił 13-miesięczną dziewczynkę.

Sąd Okręgowy w Koszalinie wydał wyrok w sprawie 33-letniego Łukasza K. oskarżonego o zgwałcenie ze szczególnym okrucieństwem 13-miesięcznej dziewczynki. Sprawca został skazany na 14 lat więzienia. Dodatkowo skazany ma zapłacić nawiązkę w kwocie 50 tys. zł. na rzecz pokrzywdzonej. Mężczyzna ma także 10-letni zakaz zbliżania się do ofiary. Wyrok nie jest prawomocny.

Czytaj także: Koszmar po imprezie. Policja zdecydowała się upublicznić wizerunek

Proces rozpoczął się przed sądem 29 października tego roku, toczył się z wyłączeniem jawności . Sędzia Jacek Matejko nie zezwolił na ujawnienie uzasadnienia do wyroku. Łukasz K. podczas przesłuchań przyznał się do zarzucanych mu czynów. Groziło mu maksymalnie 15 lat więzienia.

Czytaj także: Małżeństwo zgwałciło 7-latkę. Później szyli jej rany "na żywca"

Do okrutnego gwałtu doszło 11 września 2019 r. w mieszkaniu 33-latka i jego rodziny w Szczecinku. Rodzice dziewczynki poprosili żonę oskarżonego, by ta zaopiekowała się dzieckiem przez kilka godzin. Kobieta miała zostawić dziewczynkę na kilkanaście minut ze swoim mężem Łukaszem K. Wtedy doszło do tragedii.

Kiedy rodzice odebrali niemowlę, zauważyli, że dziewczynka krwawi. Przerażeni natychmiast zawieźli dziecko do szpitala. Po oględzinach obrażeń, lekarze stwierdzili, że prawdopodobnie doszło do gwałtu.

Podczas śledztwa prokuratura sprawdzała także, czy 33-latek mógł dopuścić się przestępstw wobec dwojga swoich dzieci. Prokurator poinformował, że wykluczono taką tezę.

Łukasz K. był oskarżony o doprowadzenie 13-miesięcznej dziewczynki do obcowania płciowego , działając przy tym ze szczególnym okrucieństwem, stosując przemoc i doprowadzając do ciężkich obrażeń ciała u niemowlęcia.

Czytaj także: Okrutni nastolatkowie z Lęborka. Grozi im 12 lat więzienia

Ułaskawienie pedofila. Barbara Nowacka: Ułaskawienie prezydenta to nie sprawa rodzinna

Pokaż...

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: o2.pl

Komentuj artykuł

Wybrane dla Ciebie

Zamknij artykuł i przejdź na WP.pl
Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę prywatności .