aktualizacja 

Prezydent Poznania ws. "covidowego penisa". "Ja bym nie ryzykował"

37

Niedawno media obiegła niepokojąca informacja o nowo odkrytym powikłaniu koronawirusa, które rzekomo wiąże się ze... zmniejszeniem męskiego narządu kopulacyjnego. Do tematu tzw. covidowego penisa odniósł się właśnie na Facebooku prezydent Poznania. "Ja nie ryzykowałbym" - napisał Jacek Jaśkowiak.

Prezydent Poznania ws. "covidowego penisa". "Ja bym nie ryzykował"
Prezydent Poznania odniósł się do tematu "covidowego penisa" (Getty Images, Facebook)

Pierwszy raz temat "covidowego penisa" pojawił się w podcaście magazynu "Slate". Jeden z jego słuchaczy twierdził, że po przejściu koronawirusa jego prącie skurczyło się aż o 4 cm. Po konsultacji problemu z lekarzami dowiedział się, że zjawisko jest związane z uszkodzeniem naczyń, a efekt jest trwały i wiąże się także z zaburzeniami erekcji.

"Covidowy penis" to prawda?

Niestety, na temat wpływu COVID-19 na układ rozrodczy wciąż niewiele wiadomo. Z badania przeprowadzonego na czterech mężczyznach przez naukowców z University of Miami Miller School of Medicine wynika jednak, że koronawirus może powodować ograniczenie dopływu krwi do narządów płciowych, co z kolei prowadzi do problemów z erekcją.

Jak podaje portal euronews.com, badacze z University College London zauważyli z kolei, że u niektórych mężczyzn, którzy chorowali na koronawirusa, rzeczywiście zauważono zmniejszenie narządów płciowych.

Na szczęście może istnieć na to lekarstwo. Dr Charles Welliver, urolog i dyrektor ds. zdrowia mężczyzn w Albany Medical College, w rozmowie z magazynem "Slate" poinformował, że skuteczne w leczeniu "covidoweo penisa" mogą być pompki erekcyjne, które przywracają przepływ krwi w prąciu.

Prezydent Poznania komentuje sprawę

Do tych niepokojących doniesień odniósł się właśnie... prezydent Poznania. Jacek Jaśkowiak wykorzystał ostrzeżenia naukowców w dobrym celu - do przekonania sceptyków, by zaszczepili się przeciwko COVID-19.

To może być przełom, po którym akcja szczepień nabierze rozpędu. Myślę, że żadne zachęty i restrykcje dla antyszczepionkowców nie będą tak skuteczne, jak wyniki tych badań. Zatem - albo szczepionka, albo... Ja nie ryzykowałbym - Jaśkowiak napisał na Facebooku.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Rekomendacje Rady Medycznej. Będą nowe restrykcje ws. szczepień?
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić