Łukasz Maziewski
Łukasz Maziewski| 

Próba samobójcza w ABW? Pracownik ważnego departamentu wypadł z okna

328

Poważny kryzys w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Według informacji o2.pl w godzinach porannych wypadł z okna pracownik jednego z najważniejszych departamentów agencji odpowiedzialnej za kontrwywiad krajowy.

Próba samobójcza w ABW? Pracownik ważnego departamentu wypadł z okna
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (PAP)

Według informacji o2.pl do zdarzenia doszło w godzinach porannych. Z budynku agencji przy ulicy Rakowieckiej 2A na warszawskim Mokotowie wypadł mężczyzna.

Jak udało się nam ustalić, był to pracownik Departamentu Ochrony Informacji Niejawnych (DOIN). Wypadł z okna na IV piętrze. Nie wiadomo na razie, czy przeżył, został zabrany karetką do szpitala. Według ustaleń o2.pl był to doświadczony oficer. W ABW służył 16 lat, do Agencji trafić miał z policji.

Według nieoficjalnych ustaleń, zmarł po przewiezieniu do szpitala. Ale rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych jednoznacznej odpowiedzi unika.

Dziś na terenie siedziby ABW w Warszawie doszło do wypadku, w którym poszkodowany został funkcjonariusz Agencji. Rannemu udzielona została pomoc medyczna. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Policja i prokuratura badają okoliczności zdarzenia- przekazał Stanisław Żaryn.

Nasi informatorzy wskazują, że mogła być to próba samobójcza. Oficer miał od kilku tygodni często przeprowadzane kontrole. ABW chciała się go pozbyć ze swoich szeregów, on nie chciał odchodzić. Pojawiają się także głosy o napiętej sytuacji i trudnej atmosferze, jaka ma panować w Agencji. W czwartek odbyło się w ABW uroczyste nadanie awansów w stopniach służbowych.

Zobacz także: Wyciek PESEL może dotknąć również ciebie. Jak ustrzec się przed niebezpieczeństwem?

Rozmówcy o2.pl wskazują, że próby samobójstw w w służbach specjalnych zdarzają się rzadko. Dotąd dwa zdarzenia miały miejsce w czasach Urzędu Ochrony Państwa w Szczecinie i Poznaniu.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego to największa polska służba specjalna. Powstała w 2002 r. po podziale Urzędu Ochrony Państwa. Odpowiada za ochronę przed szpiegostwem, ochronę interesów ekonomicznych i zabezpieczenie antyterrorystyczne.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić