Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Prognoza pogody na Wszystkich Świętych. W niektórych regionach spadnie śnieg

83
Podziel się:

W całym kraju pogoda nie będzie rozpieszczać. Już w weekend odczujemy w Polsce nadejście niżu znad Atlantyku i Skandynawii, który sprawi, że aż do Wszystkich Świętych będzie zimno, wietrznie i pochmurno.

Prognoza pogody na Wszystkich Świętych. W niektórych regionach spadnie śnieg
(PAP)

IMGW wydaje ostrzeżenia na weekend. Alerty 1. stopnia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił dla województw: łódzkiego, dolnośląskiego, lubuskim, wielkopolskiego, opolskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, pomorskiego oraz śląskiego. Spowodowane są one silnymi wichurami.

Najsilniejszy wiatr odczują mieszkańcy woj. łódzkiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Tam wiatr będzie osiągał prędkość nawet 90 km/h. Groźnie będzie także w województwie pomorskim, gdzie wiać będzie z prędkością do 70 km/h. Z kolei w Małopolsce silnemu wiatrowi towarzyszyć będzie deszcz.

Wraz z wichurami spadnie także temperatura. Najzimniej w kraju będzie w Zakopanem, gdzie we wtorek 31.10 termometry pokażą 0 st. C. Taka pogoda utrzyma się tam do końca przyszłego tygodnia. Synoptycy przewidują, że w górach spadnie śnieg - podaje TVN Meteo.

Zobacz także: Zobacz także: Złota polska jesień. Czy Polacy spodziewali się takiej pogody w październiku?

Temperatura nie będzie rozpieszczać także w pozostałych regionach Polski. Najzimniej będzie na Suwalszczyźnie, gdzie już od niedzieli termometry będą pokazywać od 2 do 4 st. C. W centralnej części kraju spodziewać się można temperatur do maksymalnie 5 st. C, a najcieplej będzie na zachodzie - maksymalnie 7 st. C.

Biało będzie nie tylko w Tatrach. Śnieg spadnie już w poniedziałek. Spodziewać się go można na Suwalszczyźnie i Podkarpaciu. Natomiast w łódzkim, mazowieckim, wielkopolskim padać będzie deszcz ze śniegiem.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić