Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Program 300+ wystartował. Od 1 lipca można składać wnioski o wyprawkę szkolną dla dzieci

0
Podziel się:

Program "Dobry Start" skierowany jest do rodziców dzieci, które we wrześniu rozpoczynają rok szkolny. Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać dodatkowe 300 złotych na wyprawkę szkolną? Poniżej przedstawiamy szczegóły programu.

Program 300+ wystartował. Od 1 lipca można składać wnioski o wyprawkę szkolną dla dzieci
Od 1 lipca rusza możliwość składania wniosków do programu "Dobry Start" (Getty Images, Sean Gallup)

Program "Dobry Start" jest kolejnym świadczeniem socjalnym wprowadzonym w ostatnich latach promującym model rodziny. W jego ramach rodzice lub prawni opiekunowie dzieci mogą otrzymać 300 złotych dla uczniów rozpoczynających we wrześniu rok szkolny.

Będzie to wsparcie finansowe, które można otrzymać tylko raz w roku. Ważną wytyczną programu jest to, że należy się on każdej rodzinie spełniającej wymagania bez względu na dochód. Szacuje się, że pomoc będzie obejmowała około 4,6 miliona uczniów.

300 złotych wyprawki. Kto może otrzymać pomoc?

Świadczenie przysługuje dzieciom, które uczą się w szkołach. Mogą z niego skorzystać rodzice lub opiekunowie prawni dzieci pomiędzy 7. a 20. rokiem życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych pomoc wypłacana jest do 24. roku życia włącznie. Program nie obejmuje dzieci uczących się w tzw. "zerówkach" oraz studentów.

Program "Dobry Start". Jak złożyć wniosek?

Termin składania wniosków rozpoczyna się 1 lipca. Wniosek o świadczenie dobry start można składać online od 1 lipca przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/, przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS oraz od 1 sierpnia także drogą tradycyjną (w formie papierowej) bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Zobacz także: Złóż wniosek o 300+. "Ważne, by pieniądze jak najszybciej trafiły do rodzin"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić