o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GG
|

Protesty na Białorusi. Milicyjna ciężarówka wjechała w protestujących. Nagranie przeraża

14
Podziel się

W sieci pojawiło się wstrząsające nagranie zarejestrowane w trakcie protestów powyborczych na Białorusi. Widać na nim, jak ciężarówka milicyjna rozjeżdża jednego z protestujących.

Protesty na Białorusi. Milicyjna ciężarówka wjechała w protestujących. Nagranie przeraża
Ciężarówka taranująca protestującego (PAP, TATYANA ZENKOVICH)
bDZesubV

Milicyjna ciężarówka wjechała w protestujących na Białorusi. Do zdarzenia doszło w nocy z 9 na 10 sierpnia. Protestujący wyszli na ulice po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów prezydenckich. Ich zdaniem zostały one wyraźnie sfałszowane. Wygrał je urzędujący od 26 lat prezydent Aleksander Łukaszenka. Wspierana przez wielu kontrkandydatka Swiiatłana Cichanouska nie uzyskała nawet 10 procent.

W czasie demonstracji zginęła co najmniej jedna osoba. Białoruska telewizja nagrała wideo, na którym widać, jak rozpędzona ciężarówka milicji wjeżdża w tłum protestujących. Kolejne nagranie pokazuje, jak ta sama ciężarówka przejeżdża po mężczyźnie, który próbował ją zatrzymać.

bDZesubX

26 lat dyktatury

Aleksander Łukaszenka jest prezydentem Białorusi od 1994 roku. Władze utrudniali prowadzenie kampanii wyborczej głównej kontrkandydatce dyktatora. W Mińsku organizowano naprędce imprezy w miejscach, gdzie mogłyby się odbyć wiece opozycjonistki. Robiono to tylko po to, żeby uniemożliwić jej ich urządzenie. Wynik wyborów wzbudza kontrowersję przede wszystkim dlatego, że to pałac prezydencki jest odpowiedzialny za ich przeprowadzenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZesucy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
gbs
9 miesięcy temu
Na filmie widać jak on mu wbiega pod maskę. Też nie umiałbym takim ciężarowym go ominąć - za mało czasu i miejsca.
P1939-1958
9 miesięcy temu
Te ruchy rewolucyjne trwają współcześnie od kilkudziesięciu lat.Zatem nihil novi sub sole !I jedna malutka uwaga!Panienka bez doświadczenia politycznego kandyduje na prezydenta ważnego kraju i ona niby ma wygrać?To w zdrowej głowie się nie mieści!
BARBARA
9 miesięcy temu
precz z brudnymi łapami od Białorusi to nowi złodzieje chcą do koryta i kwiczą tak jak u nas POwcy odegnani nawet nie uszanują histori tak jak było w Pucku. I bardzo dobrze że wygrał łukaszenka to mądry człowiek bo u nas chca do rządów na stanowiska a rządzić nie potrafią
bDZesucz
TV kłamie
9 miesięcy temu
Pokazują w TV na okrągło jedno i to samo, żeby stworzyć wrażenie, że tam rzeczywiście tak jest.
Victor
9 miesięcy temu
U nas tez władze utrudniały kampanię wyborczą i co/ Te utrudnienia były co prawda innego rodzaju ale nasze władze nie mają żadnego moralnego prawa potępiać Łukaszenkę. Nie wiele się różnią
pamietliwy
9 miesięcy temu
u nas rozjeżdżali milicja/zomowcy starami już w 1981roku i jeszcze jechali po gościu, ale mi nowość -pokażcie akcję z Polski za czasów komuny
Alojzy
9 miesięcy temu
To jak i nas. Tez wybory sfałszowali, a nawet tych z lgbt nie potrafia ciezarowka potracic.
Hahahhaha
9 miesięcy temu
Hahaha hahaha wbiegł pod koła... Życie.
rew
9 miesięcy temu
Szkoda, że my nie mamy takiej policji na wiecach LGBT....
Hfgvgg
9 miesięcy temu
Nie rozumiem jeżeli ja bym jechał swoim autem, i grupa protestujących agresywnie, obojętnie katolików czy lgbt to gaz w podłogę i ogień. Fajny filmik jest jak Polka rozjeżdża imigrantów. Przecież logiczne że jak się zatrzymasz to tłum cb wyciągnie i pobiję lub gorzej.
Polka
9 miesięcy temu
Wczoraj Białoruś została odcięta od świata/ w całym kraju został zablokowany internet! Łukaszenka prowadzi rządy totalitarne, ludzi morduje na ulicy. To tragedia, niech świat reaguje !!!
Gal Anonim
9 miesięcy temu
Prawidłowa reakcja milicji na takie zachowanie. Nasza policja też powinna stosować takie metody np. na demonstrujących mutantach.
Tom
9 miesięcy temu
kierowca postąpił słusznie, dla czego ktoś starał się zatrzymać milicyjną ciężarówkę, można założyć że przewożona była nią bron i amunicja, strach pomyśleć gdyby ten tłum dostał się do zawartości przewożonego ładunku
bDZesucr
all
9 miesięcy temu
Głosujcie dalej na pisiorów a będzie u nas to samo ...
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić