Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GG
|

Protesty na Białorusi. Milicyjna ciężarówka wjechała w protestujących. Nagranie przeraża

14
Podziel się

W sieci pojawiło się wstrząsające nagranie zarejestrowane w trakcie protestów powyborczych na Białorusi. Widać na nim, jak ciężarówka milicyjna rozjeżdża jednego z protestujących.

Protesty na Białorusi. Milicyjna ciężarówka wjechała w protestujących. Nagranie przeraża
Ciężarówka taranująca protestującego (PAP, TATYANA ZENKOVICH)
bEDAwYqd

Milicyjna ciężarówka wjechała w protestujących na Białorusi. Do zdarzenia doszło w nocy z 9 na 10 sierpnia. Protestujący wyszli na ulice po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów prezydenckich. Ich zdaniem zostały one wyraźnie sfałszowane. Wygrał je urzędujący od 26 lat prezydent Aleksander Łukaszenka. Wspierana przez wielu kontrkandydatka Swiiatłana Cichanouska nie uzyskała nawet 10 procent.

W czasie demonstracji zginęła co najmniej jedna osoba. Białoruska telewizja nagrała wideo, na którym widać, jak rozpędzona ciężarówka milicji wjeżdża w tłum protestujących. Kolejne nagranie pokazuje, jak ta sama ciężarówka przejeżdża po mężczyźnie, który próbował ją zatrzymać.

bEDAwYqf

26 lat dyktatury

Aleksander Łukaszenka jest prezydentem Białorusi od 1994 roku. Władze utrudniali prowadzenie kampanii wyborczej głównej kontrkandydatce dyktatora. W Mińsku organizowano naprędce imprezy w miejscach, gdzie mogłyby się odbyć wiece opozycjonistki. Robiono to tylko po to, żeby uniemożliwić jej ich urządzenie. Wynik wyborów wzbudza kontrowersję przede wszystkim dlatego, że to pałac prezydencki jest odpowiedzialny za ich przeprowadzenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDAwYqG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
gbs
rok temu
Na filmie widać jak on mu wbiega pod maskę. Też nie umiałbym takim ciężarowym go ominąć - za mało czasu i miejsca.
P1939-1958
rok temu
Te ruchy rewolucyjne trwają współcześnie od kilkudziesięciu lat.Zatem nihil novi sub sole !I jedna malutka uwaga!Panienka bez doświadczenia politycznego kandyduje na prezydenta ważnego kraju i ona niby ma wygrać?To w zdrowej głowie się nie mieści!
BARBARA
rok temu
precz z brudnymi łapami od Białorusi to nowi złodzieje chcą do koryta i kwiczą tak jak u nas POwcy odegnani nawet nie uszanują histori tak jak było w Pucku. I bardzo dobrze że wygrał łukaszenka to mądry człowiek bo u nas chca do rządów na stanowiska a rządzić nie potrafią
bEDAwYqH
TV kłamie
rok temu
Pokazują w TV na okrągło jedno i to samo, żeby stworzyć wrażenie, że tam rzeczywiście tak jest.
Victor
rok temu
U nas tez władze utrudniały kampanię wyborczą i co/ Te utrudnienia były co prawda innego rodzaju ale nasze władze nie mają żadnego moralnego prawa potępiać Łukaszenkę. Nie wiele się różnią
pamietliwy
rok temu
u nas rozjeżdżali milicja/zomowcy starami już w 1981roku i jeszcze jechali po gościu, ale mi nowość -pokażcie akcję z Polski za czasów komuny
Alojzy
rok temu
To jak i nas. Tez wybory sfałszowali, a nawet tych z lgbt nie potrafia ciezarowka potracic.
Hahahhaha
rok temu
Hahaha hahaha wbiegł pod koła... Życie.
rew
rok temu
Szkoda, że my nie mamy takiej policji na wiecach LGBT....
Hfgvgg
rok temu
Nie rozumiem jeżeli ja bym jechał swoim autem, i grupa protestujących agresywnie, obojętnie katolików czy lgbt to gaz w podłogę i ogień. Fajny filmik jest jak Polka rozjeżdża imigrantów. Przecież logiczne że jak się zatrzymasz to tłum cb wyciągnie i pobiję lub gorzej.
Polka
rok temu
Wczoraj Białoruś została odcięta od świata/ w całym kraju został zablokowany internet! Łukaszenka prowadzi rządy totalitarne, ludzi morduje na ulicy. To tragedia, niech świat reaguje !!!
Gal Anonim
rok temu
Prawidłowa reakcja milicji na takie zachowanie. Nasza policja też powinna stosować takie metody np. na demonstrujących mutantach.
Tom
rok temu
kierowca postąpił słusznie, dla czego ktoś starał się zatrzymać milicyjną ciężarówkę, można założyć że przewożona była nią bron i amunicja, strach pomyśleć gdyby ten tłum dostał się do zawartości przewożonego ładunku
bEDAwYqz
all
rok temu
Głosujcie dalej na pisiorów a będzie u nas to samo ...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić