Malwina Witkowska
Malwina Witkowska| 

Przejechał Polakowi po nogach i uciekł. Policja odnalazła sprawcę

81

Polak złapał gumę w Austrii i zatrzymał się na poboczu, aby zmienić koło. Został wtedy potrącony przez innego kierowcę, który przejechał mu po nogach. Po tygodniu intensywnych poszukiwań udało się odnaleźć sprawcę wypadku.

Przejechał Polakowi po nogach i uciekł. Policja odnalazła sprawcę
Przejechał Polakowi po nogach i zostawił. Austriacka policja odnalazła sprawcę wypadku (Materiały prasowe, polizei.at)

32-letni Polak miał ogromnego pecha. W czwartek 23 maja jechał drogą o zmroku w spokojnej miejscowości Mieming w Tyrolu. Jedna z opon furgonetki pękła, co zmusiło go do zatrzymania pojazdu.

Mężczyzna stanął na poboczu. Zgodnie z przepisami zadbał o bezpieczeństwo swoje i innych kierowców. Przed wymianą koła włączył światła awaryjne i wystawił trójkąt ostrzegawczy.

Niestety, mimo podjętych środków ostrożności, sytuacja przybrała tragiczny obrót. Inny kierowca jadąc tą samą trasą, uderzył w auto Polaka i przejechał mu po nogach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Na hulajnodze wjechał wprost pod koła auta. 10-latek był bez szans

Zamiast udzielić poszkodowanemu pierwszej pomocy lub zawiadomić odpowiednie służby, sprawca wypadku ograniczył się jedynie do krótkiej rozmowy z rannym mężczyzną. Po tej wymianie, sprawca zostawił rannego Polaka na miejscu zdarzenia i odjechał.

Ciężko ranny 32-latek został przewieziony do szpitala w Zams. Niestety, takie zachowanie sprawcy pogorszyło sytuację poszkodowanego, który zamiast natychmiastowej pomocy musiał czekać na interwencję innych osób.

Sprawcę namierzono po tygodniu

Na miejscu zdarzenia policja znalazła fragmenty bocznego lusterka, pochodzące z samochodu sprawcy. Władze szpitala oraz policja apelowały do potencjalnych świadków, którzy feralnego wieczoru przejeżdżali przez Mieming, o pomoc w zidentyfikowaniu sprawcy tego koszmarnego wypadku.

Dzięki intensywnym poszukiwaniom, trwającym przez cały tydzień, udało się namierzyć odpowiedzialnego za wypadek. Jak przekazał PAP, sprawcą jest 33-letni Austriak. Został zatrzymany przez austriacką policję.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić