Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Pożary w Warszawie. 5 osób odpowie za terroryzm

160

Służby zatrzymały pięć osób, które podejrzane są o wywoływanie pożarów w Warszawie. Osoby te podkładały ogień w kwietniu i w maju. Śledczy nie potwierdzają informacji, że łączą działalność grupy z pożarem centrum handlowego przy Marywilskiej 44. Zatrzymani mogą odpowiadać za działalność terrorystyczną.

Pożary w Warszawie. 5 osób odpowie za terroryzm
Służby zatrzymały pięć osób, które podejrzane są o podpalenia w Warszawie (Straż pożarna, Straż pożarna)

Informacje o aresztowaniu grupy przekazała Polska Agencja Prasowa. Wiadomo, że grupa wywoływała pożary na przełomie kwietnia i maja w Warszawie. Sprawa jest bardzo poważna.

Pięć zatrzymanych osób usłyszało zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze terrorystycznym. Grozi im za to kara pozbawienia wolności do 8 lat. Za kierowanie grupą można trafić do więzienia na 15 lat.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 02.02, godzina 16:50
Na wniosek prokuratora sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec wszystkich podejrzanych - informuje PAP prok. Karol Borchólski z Prokuratury Krajowej.

Śledczy nie potwierdzają, że działalność grupy jest łączona m.in. ze spaleniem hali przy ul. Marywilskiej. Dodajmy, że w sprawie podpaleń w Warszawie prowadzone są dwa postępowania. W postępowaniu dotyczącym pożaru w centrum handlowym aktualnie trwa zbieranie materiału dowodowego.

Prokuratura zajmuje się m.in. przesłuchaniem kolejnych świadków wydarzeń. Ustalany jest przebieg pożaru, a także jego powody. Dodajmy, że w ostatnim czasie służby udaremniły próbę podpalenia hali wielopowierzchniowej.

Według ustaleń dziennikarzy Radia ZET, funkcjonariusze znaleźli osiem zapalników, które miały być podłożone w jednym z warszawskich obiektów handlowych. Urządzenia były sterowane zdalnie. Dwa z zapalników zadziałały, ale zagrożenie błyskawicznie udało się opanować.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić