Przejęto dom piłkarza. Oto co policja znalazła w środku

42

Opuszczony dom należący do emerytowanego brytyjskiego piłkarza Jermaine'a Pennanta został przejęty przez przestępców. Media społecznościowe obiegło nagranie z wnętrza posiadłości opublikowane przez dwóch poszukiwaczy przygód. Mężczyźni znaleźli w środku ślady uprawy konopi indyjskich. Okazuje się, że warta 3 miliony funtów posiadłość została zamieniona w plantację marihuany.

Przejęto dom piłkarza. Oto co policja znalazła w środku
W domu byłego piłkarza Jermaine'a Pennanta dokonano niezwykłego odkrycia (YouTube, Lukka Ventures)

Jermaine Pennant kupił luksusowy dom z pięcioma sypialniami w brytyjskiej wsi Hale w 2006 roku, kiedy dołączył do Liverpoolu. Piłkarz mieszkał w nim przez 3 lata, zanim nie przeniósł się do Hiszpanii. Później zawodnik przez ponad 10 lat wynajmował posiadłość.

Dom został porzucony w 2020 roku, kiedy Jermaine Pennant rozstał się ze swoją ówczesną partnerką Alice Goodwin. Okazuje się jednak, że posiadłość wcale nie stała od tego czasu pusta. Lokalne gangi narkotykowe miały przekształcić ją w plantację marihuany.

Zdumiewające odkrycie w domu byłego piłkarza. Media obiegło nagranie

W sobotę 1 października media społecznościowe obiegł film z opuszczonego domu pod Liverpoolem. Nagranie udostępnili w sieci dwaj poszukiwacze przygód, prowadzący na YouTubie kanał "Lukka Ventures". Mężczyźni postanowili wejść do środka porzuconego przybytku.

Na filmie widać, że lokalne gangi narkotykowe przekształciły posiadłość w plantację marihuany. Na podłodze można zobaczyć worki z suszem z konopi indyjskich. Przestępcy zainstalowali w mieszkaniu dziesiątki przedłużaczy służących do zasilania lamp, które stymulowały wzrost roślin. W środku znalazły się także potężne wentylatory.

Na trwającym 35 minut filmie widać, że drzwi do domu są otwarte. W salonie, kuchni i wyłożonej marmurem łazience ustawiono rzędy doniczek.

Wow, to jest dom byłego piłkarza Jermaine'a Pennanta. Jest tu tyle konopi indyjskich, że wszystko potwornie cuchnie – mówi jeden z nagrywających.

Wideo przestawia także dwa pojemniki z wodą, służące przestępcom do nawadniania roślin. Na innym ujęciu zobaczyć można leżące na podłodze stare zdjęcie piłkarza, popijającego napój z McDonalda.

Jak wynika z oficjalnych dokumentów, dom cały czas należy do Jermaine'a Pennanta. Około 5 lat temu piłkarz miał odejść na emeryturę.

Zapomniał o swoim domu pod Liverpoolem. Szybko wykorzystali to przestępcy

Na początku 2022 roku brytyjska policja dokonała nalotu na dom. Aresztowano wówczas 35-letniego mężczyznę, którego oskarżono o handel narkotykami. Według śledczych, nic nie wskazuje na to, aby Jermaine Pennant wiedział o tym, co się działo w jego domu.

To nie pierwszy raz, kiedy 39-letni emerytowany piłkarz kompletnie zapomniał o kupionej wcześniej przez siebie rzeczy. W 2011 roku Jermaine Pennant porzucił w Hiszpanii swoje drogie porsche, z kluczykami leżącymi na fotelu pasażera. Auto przez blisko 5 miesięcy stało na parkingu przy dworcu kolejowym w Saragossie.

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić