Przejmująca fotografia obiegła sieć. Tak Afgańczycy uciekają z kraju

395

Przejęcie przez Talibów władzy w Afganistanie wywołało tam ogólnokrajowy chaos. Przerażeni Afgańczycy masowo opuszczają kraj, wykorzystując każdą możliwą okazję. W sieci pojawiła się właśnie przejmująca fotografia jednego z transportów.

Przejmująca fotografia obiegła sieć. Tak Afgańczycy uciekają z kraju
Afgańczycy uciekali z kraju wojskowym samolotem (Defense one)

Sytuacja w Afganistanie przybrała dramatyczny przebieg. Od ponownego przejęcia władzy przez talibów wielu Afgańczyków usilnie stara się uciec z kraju. Dowodem na to są nagranie z lotniska w Kabulu, gdzie wiele osób wtargnęło na jego płytę i usilnie stara się dostać na pokład któregokolwiek z samolotów.

Niektórym Afgańczykom udaje się uciec z kraju. Niestety zazwyczaj wejście na pokład samolotu odbywa się na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy". Dochodzi przez to do dantejskich scen walki, gdyż zazwyczaj znalezienie się wśród pasażerów wiąże się z gwarancją lepszego życia w przyszłości. 16 sierpnia kilka osób zginęło, upadając z wysokości, gdy chcieli opuścić kraj, trzymając się podwozia samolotu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W sieci pojawiła się fotografia, która wzbudziła wielkie emocje internautów. Autor uchwycił na nim ponad 600 Afgańczyków stłoczonych na pokładzie ogromnego samolotu towarowego sił powietrznych USA. Zdjęcie zostało wykonane 15 sierpnia na płycie międzynarodowego lotniska w Kabulu. Załoga samolotu podjęła wtedy decyzję o wyrażeniu zgody uchodźcom na pozostanie na pokładzie. W sumie udało im się zabrać aż 640 osób, czyli znacznie więcej niż planowano.

15 sierpnia talibowie zajęli stolicę Afganistanu Kabul. W związku z tym prezydent kraju Aszraf Ghani niezwłocznie udał się za granicę. Wiele osób podjęło decyzję o ucieczce z kraju. USA i 64 inne kraje zaapelowały, aby zezwolono na to każdej możliwej osobie. Cała akcja ewakuacyjna ma potrwać dwa dni. Wśród osób ewakuowanych są również dyplomaci i ich współpracownicy.

Zobacz także: Polka relacjonuje tragiczną sytuację kobiet w Afganistanie. "Są przerażone"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić