Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Przemysław Czarnek oficjalnie ministrem edukacji i nauki. Ma doprowadzić do zmian

2
Podziel się:

Przemysław Czarnek już oficjalnie zaczął sprawować funkcję ministra edukacji i nauki. W poniedziałek polityk odebrał stosowną nominację z rąk prezydenta Andrzeja Dudy, który przy tej okazji wygłosił przemówienie.

Przemysław Czarnek oficjalnie ministrem edukacji i nauki. Ma doprowadzić do zmian
Czarnek oficjalnie ministrem edukacji i nauki (PAP)

Andrzej Duda mówił o tym, jakie nadzieje pokłada w Przemysławie Czarnku. Podkreślał m.in., że połączenie dwóch resortów w jeden sprawia, że na jego szefie ciąży większa odpowiedzialność, ale z drugiej strony niesie to za sobą szansę na lepszą koordynację dwóch części procesu edukacyjnego.

To zadanie bardzo trudne, bo dzisiaj cały czas w polskim systemie edukacji jest bardzo wiele takich treści, co do których polskie rodziny mają ogromne wątpliwości, czy chciałyby, żeby w ten sposób, takimi treściami były edukowane ich dzieci - przekazał prezydent Andrzej Duda, cytowany przez tokfm.pl.

Nie ukrywał ponadto, że zamiary są takie, by rodzice mieli wpływ na treści programowe. Chociażby na to zwracać uwagę ma Przemysław Czarnek.

Będą poważne zmiany w polskim szkolnictwie?

Duda zauważył ponadto, że "głębokiego przepracowania" potrzebują nie tylko programy w szkołach podstawowych czy też ponadpodstawowych. Prezydent uważa, że zmian trzeba dokonać też na uczelniach wyższych.

Na przestrzeni ostatnich lat osoby próbujące osiągnąć wyższe stopnie w rozwoju naukowym, sformalizować to, są w sposób brutalny atakowane za to, że nie mają światopoglądu, który jest politycznie poprawny, czyli liberalno-lewicowego - zaznaczył.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić