o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Angelika Karpińska
|

"Żółty pył z Chin". Kim Dzong Un wydał rozkaz

42
Podziel się

W czwartek ulice Pjongjangu świeciły pustkami. Kim Dzong Un nakazał mieszkańcom pozostanie w domach, strasząc ich tajemniczym, żółtym pyłem, który ma rozprzestrzeniać koronawirusa.

"Żółty pył z Chin". Kim Dzong Un wydał rozkaz
bDnSQvIl

Kim Dzong Un konsekwentnie twierdził, że w Korei Północnej nie ma żadnych przypadków koronawirusa, pomimo trwającej pandemii, która spowodowała śmierć ponad miliona ludzi na całym świecie. W środę państwowe media nadały jednak specjalne alerty pogodowe ostrzegające o tajemniczym zjawisku, które, jak twierdziły, miało nadejść następnego dnia.

Korea Północna. Ludzie bali się wychodzić z domów. Wszystko przez "żółty pył z Chin"

Północnokoreańskie władze nakazały, by w czwartek mieszkańcy pozostali w swoich domach i szczelnie zamknęli wszystkie okna. Powodem były obawy przed "żółtym pyłem" z Chin, który może rozprzestrzeniać koronawirusa.

bDnSQvIn
Jak nam powiedziano, środki te wynikają z faktu, że COVID-19 można wprowadzić na terytorium KRLD wraz z cząstkami "żółtego pyłu" - napisała na Facebooku ambasada Rosji w Pjongjangu.

"NK News" podało, że "w czwartek na ulicach Pjongjangu nie widziano prawie żadnych obywateli". Garstka ludzi, którzy wyszli z domów, nosiła płaszcze przeciwdeszczowe, pomimo braku opadów tego dnia. Osobom pracującym na budowach w całym kraju zakazano pracy na zewnątrz.

bDnSQvIt

Państwowa gazeta "Rodong Sinmun" podkreśliła, że koniecznie należy rozpoznać niebezpieczeństwo przedostania się wirusa do Korei Północnej przez żółty pył. W artykule stwierdzono, że badania na całym świecie wykazały, że COVID-19 może być "przenoszony przez powietrze", dlatego Korea Północna powinna potraktować to poważnie.

Zobacz także: Kim Dzong Un przeprasza swój naród. W tle parada ogromnych pocisków balistycznych

bDnSQvIO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(42)
msz
miesiąc temu
Korea Północna wyraziła zaniepokojenie stanem demokracji w Polsce. Kim wyraził ubolewanie ze względu na nieprzestrzeganie praw człowieka i notoryczne ich łamanie. Zaapelował do polskiego rządu o pokojowe załatwianie konfliktów i redukcję sił zbrojnych.
aRa
miesiąc temu
Mamy przykład, co można zrobić z narodem odpowiednio go indoktrynując całymi latami. w Korei Płn. dodatkowo - nie ma dostępu do niezależnych mediów.Na wsiach panuje bieda, ciemnota i lęk przed wszystkim. Paradoksalnie - u nas w Polsce jest podobnie pod tym względem ! Też jesteśmy indoktrynowani przez jedną władzę, co raz wprowadzane są nowe ustawy biorące ludzi za mordę,panuje dezinformacja w sprawach covid, itp. Kościół zawarł pakt z rządem. Księża nie stosują się nawet do zaleceń Papieża ! Jedyną władzą jest tu grzybek z Torunia. Co za czasy ?
145296
miesiąc temu
Ten obóz koncentracyjny zwany Koreą jest dowodem jak nieprawdopodobnie można zniewolić człowieka.
bDnSQvIP
art-b
miesiąc temu
Wcale bym się nie zdziwił gdyby USA i Chiny spuściliby wirusa z góry
Gruby IV
miesiąc temu
Kim przywali COVIDowi rakietą ....
Najnowsze komentarze (42)
Bububu
miesiąc temu
"NK News" podało, że "w czwartek na ulicach Pjongjangu nie widziano prawie żadnych obywateli"? W czwartek na ulicach Pjongjangu nie widziano prawie żadnych pracownikow NK News!!!
wy!!!!
miesiąc temu
Nawet nie wiecie że Polska i Korea Płn nie tak dawno byli przyjaciółmi.Że w Polsce była największa populacja osób z Korei poza granicami ich kraju.Korea to piękny i bogaty kraj przez politykę zachodnią.Jeśli ktoś mówi nie chcę waszych wartości w moim kraju wtedy USA i jego imperium zła robi wszystko aby kraj był niestabilny i biedny.A my w tym wszystkim pomagamy nie nauczeni własną historią!!!!!Brawo Kim nie daj się!!!
dziadek56
miesiąc temu
Czytajcie , zrozumcie z czym mamy do czynienia i w następnych wyborach zdecydujcie .
bbb
miesiąc temu
GDZIE SA CI CO TAK CHETNIE UWALNIALI INNYCH Z PODOD DYKTATUR I UCISKU?
asdasad
miesiąc temu
ale ci ludzie są odjechani i to cały kraj nie tam jeden czy dwóch. z chęcią bym tam pojechał i zamieszkał przez tydzień. jak na obcą planetę :D
Bolek
miesiąc temu
Nam zaś się mówi że wirus roznosi się na cząsteczkach smogu. :)))))
Gen.Italia
miesiąc temu
"W czwartek ulice Pjongjangu świeciły pustkami" Dzień jak codzień
Polak
miesiąc temu
A ja juz cos gdzies czytalem w jakims militarnym pismie o zółtym pyle po ktorym wszystko umiera co sie z nim zetknie... bardzo ciekawe.
bDnSQvIH
gasieniaca
miesiąc temu
jak to obawiaja sie swojego sojusznika dzieki ktoremu sa przy wladzy?
Fama
miesiąc temu
Najwiekszym zagrozeniem tego kraju jest ich wodz. Nic innego nie jest im w stanie zaszkodzic tak jak on we wlasnej osobie.
Gucio
miesiąc temu
Biedni ludzie musza wierzyć w te brednie. bo jak ktoś nie uwierzy to już go nie ma, jego i jego rodziny. Świat byłby lepszy bez spaślaka-mordercy i jego psychotycznej rodziny
DDDDDDDDDDDD
miesiąc temu
Lewactow w UE jest na równi a może i gorsze o reżimu Kima! Tam przynajmniej wszyscy siedzą w tym samym, swoim g.... W Europie "lekarze i inżynierzy" obcinaja eurpojeczykom głowy a cenzura taka sama jak i w Koreii
I..
miesiąc temu
Ciekawe tam też mają żółty pył? Czyżby tam też docierały piaski z nad Sahary?
Hycel
miesiąc temu
Gdyby u nas tak zrobiono latem wirus już by był przeszłością
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić