Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Kim Dzong Un rozczarował USA. Korea Północna nie przestrzega ustaleń

138

W Korei Północnej odbyły się obchody 75. rocznicy powstania Partii Robotniczej. W trakcie uroczystości miała miejsce prezentacja nowego międzykontynentalnego pocisku batalistycznego. To wywołało sprzeciw ze strony Stanów Zjednoczonych. Padły słowa o rozczarowaniu postawą Kim Dzong Una.

Kim Dzong Un rozczarował USA. Korea Północna nie przestrzega ustaleń
Kim Dzong Un zaprezentował mieszkańcom Korei Północnej broń nowej generacji (YouTube.com, ARIRANG NEWS)

Według ustaleń "Reuters" pocisk batalistyczny, który zaprezentowano w trakcie uroczystości, jest jednym z największych tego typu na świecie. Kim Dzong Un zapowiedział w trakcie przemówienia, że Korea Północna nigdy nie użyje nowej broni jako pierwsza, lecz wyłącznie w ramach odwetu za atak.

Amerykański urzędnik krytykuje rząd Korei Północnej

Jak informuje "KBS World", rząd Stanów Zjednoczonych negatywnie zareagował na ujawnienie przez Kim Dzong Una nowego rodzaju broni. Rzecznik Waszyngtonu przyznał, że Korea Północna ogromnie rozczarowała przedstawicieli amerykańskiego rządu.

Jak przypomniał rzecznik Waszyngtonu, Korea Północna zgodziła się na warunki porozumienia o denuklearyzacji. Kim Dzong Un i Donald Trump podpisali je w trakcie spotkania w Singapurze w 2018 roku.

Rzecznik Waszyngtonu w rozmowie z "Reuters" wyraził ubolewanie, że Korea Północna nadal traktuje militaryzację i pracę nad programem jądrowym priorytetowo. Potwierdził również, że przedstawiciele Stanów Zjednoczonych wystosowali specjalny apel do Kim Dzong Una. Nalegają w nim, aby północnokoreański lider podjął z nimi kolejne negocjacje.

Zobacz także: Zobacz też: Broń nuklearna zakończy wszystkie wojny. Kim Dzong Un zapewnia, że jego kraj może czuć się bezpiecznie
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić