o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Kim Dzong Un rozczarował USA. Korea Północna nie przestrzega ustaleń

80
Podziel się

W Korei Północnej odbyły się obchody 75. rocznicy powstania Partii Robotniczej. W trakcie uroczystości miała miejsce prezentacja nowego międzykontynentalnego pocisku batalistycznego. To wywołało sprzeciw ze strony Stanów Zjednoczonych. Padły słowa o rozczarowaniu postawą Kim Dzong Una.

Kim Dzong Un rozczarował USA. Korea Północna nie przestrzega ustaleń
Kim Dzong Un zaprezentował mieszkańcom Korei Północnej broń nowej generacji (YouTube.com, ARIRANG NEWS)
bDgNlQkB

Według ustaleń "Reuters" pocisk batalistyczny, który zaprezentowano w trakcie uroczystości, jest jednym z największych tego typu na świecie. Kim Dzong Un zapowiedział w trakcie przemówienia, że Korea Północna nigdy nie użyje nowej broni jako pierwsza, lecz wyłącznie w ramach odwetu za atak.

Amerykański urzędnik krytykuje rząd Korei Północnej

Jak informuje "KBS World", rząd Stanów Zjednoczonych negatywnie zareagował na ujawnienie przez Kim Dzong Una nowego rodzaju broni. Rzecznik Waszyngtonu przyznał, że Korea Północna ogromnie rozczarowała przedstawicieli amerykańskiego rządu.

bDgNlQkD

Jak przypomniał rzecznik Waszyngtonu, Korea Północna zgodziła się na warunki porozumienia o denuklearyzacji. Kim Dzong Un i Donald Trump podpisali je w trakcie spotkania w Singapurze w 2018 roku.

Rzecznik Waszyngtonu w rozmowie z "Reuters" wyraził ubolewanie, że Korea Północna nadal traktuje militaryzację i pracę nad programem jądrowym priorytetowo. Potwierdził również, że przedstawiciele Stanów Zjednoczonych wystosowali specjalny apel do Kim Dzong Una. Nalegają w nim, aby północnokoreański lider podjął z nimi kolejne negocjacje.

bDgNlQkJ

Zobacz też: Broń nuklearna zakończy wszystkie wojny. Kim Dzong Un zapewnia, że jego kraj może czuć się bezpiecznie

bDgNlQle
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(80)
msz
3 tyg. temu
Korea Północna wyraziła zaniepokojenie stanem demokracji w Polsce. Kim wyraził ubolewanie ze względu na nieprzestrzeganie praw człowieka i notoryczne ich łamanie. Zaapelował do polskiego rządu o pokojowe załatwianie konfliktów i redukcję sił zbrojnych.
emeryt
3 tyg. temu
wychodzi na to że tylko USA ma być uzbrojone po zęby a reszta ma mieć proce ,ewentualnie wiatrówki
asds
3 tyg. temu
Po co oni do niego piszą? Niech Pan Prezydent Trump po prostu do niego przedzwoni. Przecież, jak sam mówił, ma z nim doskonały kontakt.
bDgNlQlf
Gosc
3 tyg. temu
Gdybac to mozna duzo w tym temacie a mi sie wydaje ze odpowiedz jest jedna... Stany nic nie robia I nie zrobia w temacie tego Pana bo zwyczajnie jest to nie oplacalne jak np. W przypadku Iraku.. Korea nie spi na ropie wiec nie oplaca sie pod przykrywka walki z terroryzmem najezdzac tego Kraju..
kolo
3 tyg. temu
Drogi przyjacielu Kim, nie przejmuj sie Trumpem, to wielce niepoważny gościu. Wszyscy to wiedzą.
Najnowsze komentarze (80)
Matthew
2 tyg. temu
Zawiodlem- powiedział Kim szlochajac- zamiast nakarmić naród budowałem rakiety za pieniądze których nie mamy. Pokażę wam więc te rakiety, bo tylko na paradę się nadaja, bo strzelać się nimi nie da- wskazał w stronę parady- patrzcie, patrzcie na co poszły pieniądze. Patrzcie co wybrałem zamiast was żywic, ubierać i dbać o swój naród. Zapłacze a wy płaczcie razem ze mną, pod karą rozstrzelania oczywiście
Kei
2 tyg. temu
Pani Ewelina maturę to chyba 'Giertychową' posiada, o ile w ogóle...
Mike
2 tyg. temu
Fryzurę na Rutkowskiego sobie robi :)) Chyba , ze on był pierwszy i tajemnica fryzury Rutkowskiego właśnie została rozwiązana !
Marian O.
2 tyg. temu
Batalistyczne to bywają np. obrazy, a pociski są raczej balistyczne. Ciekawe, kiedy Trump się zdenerwuje na tyle, żeby postawić do pionu tego śmieszno-strasznego kacyka?
Black24
2 tyg. temu
Pokazali też nowe czołgi, co bylo naprawdę zaskakujące ze względu na stan ich gospodarki.
Mars
2 tyg. temu
Pocisk batalistyczny? Serio?! Zatrudnijcie kogoś kto przynajmniej w stopniu podstawowym włada poprawną polszczyzną i rozumie znaczenie poszczególnych słów.
Heros
3 tyg. temu
BALISTYCZNY- nauczcie się pisać. Już ludzi po podstawówce przyjmujecie?.
zooooooooooo
3 tyg. temu
To już nie lubi swojego przyjaciela Kima? Taki był nim urzeczony.
bDgNlQkX
razabi
3 tyg. temu
Droga Pani Ewelino. Pocisk balistyczny a nie batalistyczny. Czy ktoś sprawdza co za pierdoły piszą pismacy?
nonsensyWP
3 tyg. temu
pocisk "batalistyczny" to nowy rodzaj broni, taki pocisk sam rozgrywa bitwy, podejmuje decyzje i eksploduje tam gdzie uzna, a w dodatku moze to robic partiami, tu wybuchnac troche, tam troche wiecej, a gdzie indziej w ogole albo najwiecej.
????
3 tyg. temu
"batalistyczny"? Rzeczywiście jakiś zupełnie nowy rodzaj pocisku, dotychczas były pociski balistyczne.
ha ha
3 tyg. temu
Olgino okupuje forum, jak FR Krym.
VIVA
3 tyg. temu
USA upada jak cesarstwo rzymskie jeszcze trochę.
Blanka
3 tyg. temu
KIM JEST WIELKI NAGI A UZBROJONY. A MY? CAŁE ŻYCIE PODPIERAMY SIĘ POD KOGOŚ.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić