Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Putin ostro wziął się za palaczy

41
Podziel się:

Rosyjskie władze postanowiły wytoczyć palaczom totalną wojnę. Całkowicie zakażą palenia papierosów. To o wiele bardziej drastyczne kroki niż np. wprowadzone ostatnio w Polsce opakowania z odstraszającymi zdjęciami.

Putin ostro wziął się za palaczy
(Twitter/GettyImages)

Osoby urodzone po 2015 r. nigdy nie będą mogły kupić papierosów. Według rządu Władimira Putina taki krok pozwoli całkowicie i ostatecznie zakończyć problem palenia papierosów w kraju już do 2050 r. To wtedy umrą "najstarsi palacze" - informuje "The Times".

Te radykalne kroki są według rosyjskich władz jedynym rozwiązaniem problemu. Szacuje się, że z powodu chorób powiązanych z paleniem umiera w Rosji ok. 400 tys. osób. To w dużej części mężczyźni. Oczywiście trudno byłoby zakazać uzależnionym palaczom dostępu do tytoniu. Dlatego właśnie zdecydowano się na taką formę "edukacji" młodzieży.

Ten zakaz jest ideologicznie poprawny. Oczywiście będzie go trzeba skonsultować ze wszystkimi ministerstwami - komentuje Mikołaj Gierasimienko z komisji zdrowia przy rosyjskim parlamencie.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(41)
Reklama
6 lat temu
Może by tak produkować paczki papierosów, na których zamiast napisów widniałyby podobizny polityków: Putina, Miedwiediewa, Breżniewa, Stalina, Chruszczowa ...
Nick mój
6 lat temu
Motto nagród Darwina mówi: "Ucz się na cudzych błędach, sam nie będziesz żyć wystarczająco długo, aby je wszystkie popełnić." Jak już słusznie zauważono skutek to przyniesie odwrotny do zamierzonego, prohibicja pokazała to idealnie.
X
6 lat temu
Wiadomo, że ludzie palić nie przestaną. Pomijam, że to kwestia wolności każdego człowieka. Powstanie czarny rynek, a ktoś zarobi niemałe pieniądze na karach, grzywnach, przejmowaniu kontrabandy itp.
Gość
6 lat temu
Putin by plan się powiódł i potwirdzil ze zdał egzamin Putin dożyje 100 i sprawdzi czy pomysł się sprawdził
dowci
6 lat temu
Uda się to tak samo jak zakaz pędzenia bimbru i chlania wszelkiego alkoholu nałogowo. Prędzej by tam wywalczył zakaz kuszania niż chlania i palenia.
Tak myślę
6 lat temu
jakby zakazał wódki to by źle skończył
Realista
6 lat temu
Dobry pomysł szkoda, że takiego samego nie zrobi się u nas.
kjl
6 lat temu
U nas nie trzeba takich zakazów, wystarczy że służby porządkowe będą egzekwować zakazy np. zakaz palenie na przystankach i peronach, bo nie ma dnie żebym jakiegoś palacza nie widział, a o ukaraniu nigdy nawet nie słyszałem.
$$$
6 lat temu
Nadchodzą złote czasy dla mafiozów. Pozazdrościć.
retur
6 lat temu
Świat się automatyzuje , rozwój elektroniki nam na to pozwala . A tu wsteczniactwo , ręczne sterowanie rzeczywistością , ma za zadanie cofnąć ludzi do bezmyślnej masy ,sterowanej wbrew woli . Chyba w USA coś takiego przerabiano w 1920 roku . Rozwój mafi i przemytu , za progiem 1929 rok i kryzys ( coś to w tym kierunku zmierza - powtórka dla tych co zapomnieli ).
hhhhhh
6 lat temu
Niech wyeliminuje alkohol to może do Rosji będą walić musole
Otaku
6 lat temu
Popieram Putina w wielu sprawach, ale tutaj to zawstydził nawet Polskę :)
swoj
6 lat temu
no fajnie a jak sie czuje putin po wylewie cos tu o2 milczy....
KL
6 lat temu
Gdyby to wprowadzić u nas w kraju to byłaby dopiero dobra zmiana. Drogi rządzie PiS czekamy!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić