Robert Czykiel| 
aktualizacja 

Quebonafide poparł protest kobiet. Raper odezwał się do przeciwników

42

- Nikt nie ma prawa was ubezwłasnowolniać i upadlać napisał raper Quebonafide do osób, które biorą udział w protestach. Muzyk jednak jest zdziwiony, że jest tak wielu przeciwników.

Quebonafide poparł protest kobiet. Raper odezwał się do przeciwników
Quebonafide popiera protest kobiet (YouTube)

Polki od kilku dni jasno dają do zrozumienia, że nie zgadzają się na ingerencję polityków w przepisy aborcyjne. Na ulice wielu miast wyszły tłumy, aby protestować przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który zakazuje aborcji eugenicznej.

Quebonafide popiera protest kobiet

Protesty oficjalnie popiera coraz więcej gwiazd z różnych środowisk. Aktywni są także muzycy. Głos na temat protestów zabrał Quebonafide, który stanął po stronie kobiet.

- Drogie Panie! Jesteście wspaniałe i silne. (...) Nikt nie ma prawa Was ubezwłasnowalniać i upadlać. Dobrze, że tak duża część zdaje sobie z tego sprawę - pisze raper na Instagramie.
Zobacz także: Protesty na ulicach. Prof. Simon mówi o zagrożeniu koronawirusem

Kuba Grabowski jest jednak rozczarowany, że nawet walka o wolność podzieliła naród. Swój wpis w dużej części poświęcił przeciwnikom protestów.

- Jak to się dzieje, że zawsze znajdzie się orszak trolli, negujący nawet tak słuszną sprawę, jak trwające teraz protesty? Nie wiem czy ktoś Was wynajął, czy ktoś Wam nawrzucał śmieci do głowy, czy to po prostu zwykła przekora wynikająca z natury i podpowiadająca Wam, że zawsze musicie być tym „drugim obozem”, ale przeraża mnie to - przyznaje.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić