aktualizacja 

Radna zbulwersowana memem. "Dosłownie czarny lud"

4

Słupska radna Aldona Szostakiewicz w trakcie spotkania z mieszkańcami Bierkowa nie kryła oburzenia memem na temat sytuacji w gminie. Używała przy tym rasistowskich sformułowań. Teraz przeprasza.

Radna zbulwersowana memem. "Dosłownie czarny lud"
Radna oburzyła się memem (YouTube, TV Słupsk)

W grudniu radni zdecydowali, że granice Słupska powinny zostać rozszerzone o kilka sołectw. Słupski ratusz twierdzi, że dla mieszkańców sołectw oznaczałoby to choćby niższe opłaty komunalne, poprawę w komunikacji drogowej i budżety obywatelskie.

W środę zorganizowano spotkanie w tej sprawie. W Bierkowie, które również może zostać przyłączone do Słupska, toczyła się interesująca debata. Głos zabrała między innymi radna powiatu słupskiego Aldona Szostakiewicz.

Przygotowała nawet rekwizyt. Chodzi o mem z dwiema splecionymi dłońmi. Na ciemnoskórej napisano "Gmina", a na dłoni osoby z jasnym kolorem skóry - "Miasto". Pojawił się też "Mocny Słupsk". Jej wypowiedź zarejestrowała TV Słupsk.

Jeszcze tutaj jest na Facebooku, można znaleźć u pani Danileckiej. Słuchajcie, "mocny Słupsk". Widać ręce splecione. Miasto silne, a zobaczcie, jak nas potraktowali. Gmina jako czarnuchy. Dosłownie czarny lud - mówiła rozemocjonowana Szostakiewicz. - Czy to nie jest rasizm? I oni chcą nas do siebie? Jak można nas tak porównywać? A w ogóle jak można tak porównywać na temat czarnuchów? Nie można tak. Tak nie można. Nie można być rasistą - dodawała.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Teraz Aldona Szostakiewicz przeprasza

Oburzonych wypowiedzią Szostakiewicz absolutnie nie brakowało. Wobec tego postanowiła wydać oświadczenie, w którym podkreśliła, że "chciałaby przeprosić wszystkie osoby, które poczuły się urażone".

Sprawa zmiany granic administracyjnych miasta Słupska o tereny Gminy Słupsk, budzi wiele emocji. Bardzo ubolewam i wyrażam skruchę nad niefortunnymi zwrotami, które zostały przeze mnie użyte, przez co wydźwięk mojej wypowiedzi przybrał niezamierzony efekt - dodała. - W momencie kiedy musisz bronić swego domu, emocje plączą myśli i słowa. Moją intencją nie było obrazić kogokolwiek, za co jeszcze raz przepraszam wszystkich, którzy poczuli się nią urażeni - podsumowała.

Aldona Szostakiewicz to prezeska Ochotniczej Straży Pożarnej we Włynkowie. Mandat radnej powiatu słupskiego uzyskała w 2018 roku, z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Porozumienie Samorządowe Powiatu Słupskiego.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić