aktualizacja 

Rekordzistka podbiła serca gnieźnian. Kwiaty wręczył jej sam prezydent miasta

17

Mieszkańcy Gniezna mają powód do domu. Wśród nich mieszka Marta Budzyńska, która obchodziła właśnie swoje 105. urodziny. Wielkopolankę w wyjątkowym dniu odwiedził nawet sam prezydent miasta. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Rekordzistka podbiła serca gnieźnian. Kwiaty wręczył jej sam prezydent miasta
Pani Marta skończyła 105 lat (UM Gniezno)

4 lipca był szczególnym dniem dla Marty Budzyńskiej z Gniezna. Jubilatka obchodziła tego dnia wyjątkowe urodziny, gdyż skończyła 105 lat. O nie lada wyczynie Wielkopolanki zrobiło się głośno dzięki Urzędowi Miasta Gniezno, który poinformował o tym wyjątkowym wydarzeniu na łamach swojej strony internetowej.

Wyjątkowy dzień wymagał wyjątkowych obchodów. 105-latka urodziny spędzała z bliskimi. Przez wiele lat życia doczekała się 3 dzieci, 8 wnuków, aż 14 prawnuków i 10 praprawnuków. Humory dopisywały wszystkim obecnym na uroczystości zorganizowanej w mieszkaniu jubilatki. Nie mogło oczywiście zabraknąć okolicznościowego tortu, na którym pojawił się fioletowy napis "105 ur. Marty". Fotografię ciasta pokazał Urząd Miejski.

Jubilatkę odwiedził prezydent

Podczas obchodów 105. urodzin w mieszkaniu jubilatki pojawił się gość specjalny. Osobiście życzenia złożył jej sam prezydent miasta Gniezna. Tomasz Budasz nie mógł pominąć tak wyjątkowe dnia w życiu rodziny Marty Budzyńskiej. Bohaterka otrzymała od polityka przygotowany na tę okazję prezent oraz bukiet kwiatów. Na stronie urzędu pojawiła się pamiątkowa fotografia wykonana podczas toastu.

Rekordzistka Gniezna

Jubilatka jest mieszkanką Gniezna od 51 lat. Obecnie nie ma nikogo starszego od niej w tym mieście. Inaczej sprawa ma się jeżeli chodzi o Wielkopolskę. Region ten od lat słynie z długowieczności swoich mieszkańców. Obecnie rekordzistką województwa wielkopolskiego jest Józefa Ciesielska z Królewca, która w marcu skończyła 110 lat. Najstarszą żyjącą osobą w Polsce jest za to 116-letnia Tekla Juniewicz z Gliwic. Najdłużej obecnie żyjącym mężczyzną jest Marian Wojewódzki, który we wrześniu skończy 110 lat.

Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić