o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Rodzice nie pozwalają im zaszczepić się na COVID-19. Wiemy, jak sobie radzą

86
Podziel się

Nadal nie brakuje osób, które podważają konieczność szczepień na COVID-19. Cierpią na tym szczególnie niepełnoletni, potrzebujący zgody rodziców, aby przyjąć preparat. Na szczęście są osoby, które wyciągają do nich pomocną dłoń. Oto nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Rodzice nie pozwalają im zaszczepić się na COVID-19. Wiemy, jak sobie radzą
Nie wszystkim nastolatkom rodzice pozwalają zaszczepić się na COVID-19. Jak radzą sobie w takich sytuacjach? (Getty Images, MediaNews Group/Daily Times via Getty Images/Contributor)
bEEshhnV

W pomaganie nastolatkom, których rodzice nie wyrażają zgody na szczepienia, jest zaangażowany m.in. Ethan Lindenberger. Ten 20-latek przez całe dzieciństwo i okres dojrzewania nie przyjmował żadnych szczepionek, ponieważ jego matka była przekonana, że to szkodliwe dla zdrowia.

Szczepienia na COVID-19 dla nastolatków. Co robią, jeśli rodzice nie wyrażają zgody?

Mimo że wychowywano go w niechęci do szczepień, gdy tylko Ethan Lindenberger miał taką możliwość, natychmiast przyjął preparat na COVID-19. Postanowił także zaapelować do rówieśników i nastolatków, aby spróbowali przekonać rodziców do zmiany decyzji, przedstawiając im naukowe argumenty.

bEEshhnX

Jednocześnie Ethan Lindenberger zdaje sobie sprawę, że nie wszyscy dorośli przyjmują nawet najbardziej wiarygodne fakty. Niektórzy przeciwnicy szczepień są na tyle radykalni, że stawiają ultimatum nawet tym dzieciom, które już osiągnęły pełnoletność. Grożą, że jeśli ich pociechy zdecydują się na przyjęcie szczepionki na COVID-19, będą musiały wyprowadzić się z domu.

Zobacz także: Zobacz też: Szczepienie młodzieży w Polsce
bEEshhod

Ethan Lindenberger namawia, aby osoby pełnoletnie decydowały się na szczepienie, nawet jeśli sprzeciwiają się temu ich rodzice. 20-latek podkreśla, że korzyści płynące z przyjęcia preparatu są bardzo duże – mogą w ten sposób nawet uratować komuś życie.

Jeśli nie możecie przeprowadzić z rodzicami pełnej miłości rozmowy, a jesteście pełnoletni, poważnie rozważcie konsekwencje. Szczepienie może uratować komuś życie. Nie dajcie się wyrzucić [z domu – przyp. red.] oraz unikajcie poważnych kłopotów, ale jeśli uda wam się przekonać rodziców, zaszczepcie się tak szybko, jak to możliwe – podkreśla Ethan Lindenberger (NBC News).

Na temat apelu Ethana Lindenbergera zabrała głos m.in. Summer Johnson McGee. Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu w New Haven gorąco wsparła 20-latka, podkreślając, jak wielką wagę ma zachęcanie nastolatków do edukowania rodziców i pogłębiania własnej wiedzy odnośnie szczepień.

bEEshhoe
Nastolatki, które nie podzielają poglądów swoich rodziców na temat szczepień, znajdują się w trudniej sytuacji, ale jeśli chcą, powinny opowiadać się za szczepieniem we własnym zakresie – zauważa Summer Johnson McGee (NBC News).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEshhoy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(86)
kleksonominto...
4 miesiące temu
Wara od niepelnoletnich dzieci. 20 latek to zaden autorytet a zdrowie nie jest najwazniejsze. Najwazniejszy jest Bog i jego chwala. A zginac mozna w rozny sposob np. w wypadku i na to.nie ma szczepionki.
Mrdr cy
4 miesiące temu
Zmarł 10 minut PO szczepionce!! POszukajcie w necie!!
CNNNC
4 miesiące temu
Historia zmyslona na p[otrzeby depopulacji i szczepienia . Jest III wojna swiatowa . Na kazdej wojnie gina l;udzie , zostawiaja majatki . Beda nas szczepic z 10 lat co rok albo pol roku
bEEshhoz
Marta
4 miesiące temu
Dlaczego antyszczepionkowcy ja jestem szczepiona na większość rzeczy jak i moje dzieci a do tej szczepionki nie jestem przekonana i tyle więc dlaczego taki bzdurny artykuł, jeżeli jest chociaż jeden lekarz a w tym wypadku masa wirusologów którzy się sprzeciwiają tej truciźnie to już mi się zapaliła lampka że tylko telewizyjni lekarze ja zalecają hm bardzo ciekawe
Dot
4 miesiące temu
Wszystkim, którzy przyjęli ten preparat radzę czym prędzej spisać testament. 0,8 procent odchodzi w przeciągu 2 tygodni, przewidywany maksymalny czas życia to 2 lata. Nie znasz dnia ani godziny, to jest loteria!
Siwyjon
4 miesiące temu
DLACZEGO PISZECIE ANTYSZCZEPIONKOWCY? CHCESZ ZASZCZEP SIĘ JAK NIE TO NIE NIE JEST TO OBOWIAZKOWE. Nikt nic nie musi
Bonin
4 miesiące temu
Nie namawiaj,bo sam nie będziesz odpowiadał za ich zdrowie,a tylko i wyłącznie za swoje,a to żeś podjął taką,a nie inną decyzję nie w żaden sposób nie uzasadnia tego byś innych namawiał do takiej samej_byłbyś tylko wtedy wiarygodny,gdybyś oświadczył,najwcześniej po roku iż było warto się wtedy szczepić,ale nie możesz mieć najmniejszej pewności iż nie podzielisz losu Krzysztofa Krawczyka
Mike
4 miesiące temu
Ściema !!! Nikt nie jest głupi aby wlasne dzieci skazywać na cierpienie lub śmierć po tym syntetycznym patogenie
Jest pewne.
4 miesiące temu
Sprzedaż folii do grilla wzrosła w Polsce kilkaset-krotnie.
emi
4 miesiące temu
Niexle Wam reklamodawcy rządowi zaplacili, bo napisac tak głupi artykuł? Za stalina też zachwycano się mądrością chłopca, który zadenuncjowal własnych rodziców.
Wkurzona
4 miesiące temu
Ale bzdury.... To już tak strasznie naciągane....żeby rodzice wyrzucali nieletnie dziecko z domu bo chciało się zaszczepić....to nie jest dziennikarstwo tylko bajkopisarstwo
Darwin
4 miesiące temu
"Nie dajcie się wyrzucić z domu". Hahaha, dobrze, chcesz sie szczepić to wylotz chaty. Słabsze jednostki same się wyeliminują, przecież o to w tym chodzi.
Enea
4 miesiące temu
Potrzebna jest koniecznie szczepionka na rozum dla tych wszystkich, którzy w taki bydlęcy sposób agitują i nakłaniają do tego aby szczepić dzieci.W pierwszym przekazie gdy pojawiła sie pandemia, zapewniano , że dzieci są odporne na virusa. Co zmieniło tą teorię?Otóż podaż przewyższyła popyt.Nie zważając na to czy to jest ludzkie czy nie , poprostu towar trzeba upłynnić.To coś jak dilerami narkotyków, nie obchodzi ich to, kto to bedzie zazywał ale liczy sie to ile kasy z tego będzie.
bEEshhor
kris
4 miesiące temu
Członkom Rządu, ich rodzinom i każdemu kto przyczynia się do szerzenia tej korona paranoi życzę szybkiego nowotworu i śmierci w bólach. Świadomie zniszczyliście gospodarstwa domowe, przyczyniliście się do nieuzasadnionej śmierci tysięcy ludzi. Uchwalacie przepisy i płacicie za bezkarne mordowanie ludzi (tzw. ustawa dobrego samarytanina). Tyle kłamstw, bzdur, sprzecznych z logiką informacji, decyzji, oszustw, ile było w ciągu ostatnich siedemnastu miesięcy nie widziałem całe życie. Na koniec jeden z wielu cytatów Premiera, odnoście przepisów które stanowi Rząd i parlamentarzyści: "to niesamowite, że ludzie są aż tak głupi że to przechodzi".
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić