o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Rosja wkroczy na Białoruś? "Wszystko zależy od sytuacji w Mołdawii"

279
Podziel się

Rosyjskie wojska mogą wkroczyć na Białoruś, jeśli sytuacja wymknie się spod kontroli rządzącym. Tak uważa szef ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa. Zbrojna interwencja Rosji ma być uzależniona od sytuacji po wyborach w Mołdawii.

Rosja wkroczy na Białoruś? "Wszystko zależy od sytuacji w Mołdawii"
Szef RBNiO Ołeksij Daniłow uważa, że na Białoruś mogą wkroczyć rosyjscy żołnierze
bDnjRnPF

Szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow stwierdził, że na Białorusi może dojść do zbrojnej interwencji ze strony Rosji. Rządzący krajem Aleksander Łukaszenka od dłuższego czasu nie może bowiem "poradzić sobie" z protestującymi obywatelami. Wszystko ma być uzależnione od stanu rzeczy po wyborach w Mołdawii.

Protesty na Białorusi. "Może dojść do zbrojnej interwencji Rosji"

Daniłow powiedział, że "bardzo trudno" jest ocenić, "czy białoruski naród zwycięży". Federacja Rosyjska ma robić wszystko, by wpływać na politykę Białorusi. Od dłuższego czasu kraj jest zależny od Rosji gospodarczo.

bDnjRnPH
Uważamy, że Rosja może wkroczyć swoim wojskiem na terytorium Białorusi. Wszystko zależy od wyniku wyborów prezydenckich w Mołdawii 1 listopada – stwierdził Ołeksij Daniłow.

Przewodniczący RBNiO podkreślił, że jest to duże wyzwanie dla Ukrainy, Litwy i Polski. Dodał także, że utrzymuje w tej sprawie stały kontakt ze swoim litewskim i polskim odpowiednikiem. Widmo zbrojnej interwencji Rosji ma być bardzo niepokojące.

Jeśli sytuacja będzie się wymykać spod kontroli Łukaszence i Putinowi, to w konflikcie zaczną uczestniczyć rosyjscy wojskowi – oznajmił Daniłow.
bDnjRnPN

Zbrojna interwencja Rosji na Białorusi. Wszystko zależy od sytuacji w Mołdawii

We wtorek dyrektor Służby Wywiadu Zagranicznego Rosji Siergiej Naryszkin oskarżył Waszyngton o chęć wzniecenia w Mołdawii przy okazji wyborów prezydenckich 1 listopada "kolorowej" rewolucji. Ma ona przypominać te na Białorusi i w Kirgistanie.

USA bezceremonialnie wtrącają się w wewnętrzne sprawy zaprzyjaźnionych z Moskwą państw. Próby wywierania wpływu na powyborczą sytuację mają miejsce na Białorusi i Kirgistanie. Dziś widzimy, że na listopad Amerykanie przygotowują rewolucję w Mołdawii w przypadku zwycięstwa Igora Dodona w wyborach prezydenckich. Nie odpowiada im Dodon, który utrzymuje konstruktywne stosunki z krajami Wspólnoty Niepodległych Państw, w tym z Rosją – oświadczył Naryszkin.

W wyborach prezydenckich w Mołdawii wystawiono dwóch głównych kandydatów. Pierwszy z nich to obecny prorosyjski szef państwa Igor Dodon. Jego politycznym konkurentem jest była premier Maia Sandu, uważana za polityka proeuropejskiego.

Protesty na Białorusi

Na Białorusi od lata trwają protesty po wyborach prezydenckich z 9 sierpnia, w których według oficjalnych wyników Aleksander Łukaszenka zdobył ponad 80 proc. głosów. Uczestnicy protestów nie uznają tych rezultatów. Domagają się powtórzenia wyborów.

bDnjRnPO

Obejrzyj także: Białoruś. Protesty nie ustają. Zmicier Mickiewicz: "Widzimy wsparcie od Polski i Litwy"

bDnjRnQi
Źródło:
KOMENTARZE
(279)
Gość
miesiąc temu
Panie Dawniłow, nie martw sie o kraje należące do NATO ,Zajmij sie Donbasem a przede wszystkim korupcją w swoim kraju
Cywilizacja
miesiąc temu
Manewr przesunięcia wojsk USA do Polski już źle wróżył.
już emeryt
miesiąc temu
A Niemcy w najlepsze prowadzą interesy z Putinem. Nas Merkel z Tuskiem pouczają czym jest demokracja a za chwilę dokończą Nordstrem2 i będą Rosji płacić mln euro na ich zbrojenia. Ta "unijna solidarność" leży na dnie Bałtyku obok rusko-niemieckiej rury z gazem
bDnjRnQj
stoik
miesiąc temu
Ukraińcy szczują jak zwykle . Przecież wojska rosyjskie są na Białorusi podobnie jak USA u nas . I niech tak zostanie bo gdyby wojska USA wkroczyły na Białoruś ... mielibyśmy trzecią wojnę światową .
noel
miesiąc temu
Dajcie nam już w końcu spokój z tą Ukrainą i Ukraińcami i ich ekspertami, mamy swoje sprawy i rewelacje Ukraińców nam niepotrzebne. Mają Berdyczów, to niech go sobie pilnują.
Najnowsze komentarze (279)
Janek
1 tyg. temu
Swoją drogą to bardzo smutne, że Polacy muszą szukać szczęścia w tak wrednym kraju. Inglezi to bardzo źli ludzie, bez wyjątków.
Sonia
miesiąc temu
Rosja rzuci bombę na Warszawę. Módlmy się.
Jack40
miesiąc temu
Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie, w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej Ojczyzny.
Jack40
miesiąc temu
Płyną dni, mijają lata, Brzęk kajdanów, świsty bata, Trzeszczą kości, puchną szczęki – Znaczy, rządy silnej ręki. Śledztwa, sądy i obozy, Kryminały i kołchozy, Dzień po dniu, o każdej dobie, Tak jak Stalin życzy sobie. Bierut trzęsie Belwederem – CYRANKIEWICZ JEST PREMIEREM.
xxx
miesiąc temu
Droga Ukraino martw się o siebie bo jest czym.
Alek
miesiąc temu
No tak oni zawsze wszystkim pomagają !!!
kolekcjoner
miesiąc temu
!!!UWAGA !!! Do Ukrainców obecnych tu na forum Kupię ukraińskie monety banknoty i znaczki pocztowe sprzed 1990r.Każdą ilość niezależnie od stanu i nominału.Płacę po 1 MLN $$$$$ za sztukę.Za to samo motywem Krymu placę po 5 MLN. $$$$$ za sztukę.Dość żyć w biedzie będziecie multimilionerami.Zapraszam
car
miesiąc temu
Nie wkroczą tylko bratniej pomocy udzielą
bDnjRnQb
car
miesiąc temu
Nie wkroczą tylko bratniej pomocy udzielą
umu
miesiąc temu
Tam gdzie Rosja była okupantem - tam jest nędza, zbrodnia, korupcja, zakłamanie i bezprawie. Po 30 latach w Polsce od czasów wyjścia wojsk rosyjskich z Polski odczuwamy skutki ruskiej okupacji - choćby w sposobie sprawowania władzy przez Kaczyńskiego i jemu podobnych. Antyeuropejska mentalność niektórych polityków i autorytaryzm, zakłamanie, bezprawie w Polsce i na Węgrzech jest tego przykładem. Natomiast takie kraje- jak : Japonia, Korea Południowa, Tajwan, Niemcy, Austria, Włochy są państwa okupowanymi kiedyś przez USA. I widać wyraźną różnicę między okupantami. Chciałbym by Polska znalazła w strefie okupacyjnej USA po 1945 roku.
OBSERWATOR
miesiąc temu
NIECH WKRACZAIĄ WYMIENCIE PANSTWA GDZIE NIE WKROCZYŁO USA
Patriota
miesiąc temu
Zapraszamy do Polski zrobić ład z rządem. Zabiliscie nie tego Kaczyńskiego co trzeba!
logika
miesiąc temu
NATO to Najlepszy Atomowy Traktat Obronny.
brawo
miesiąc temu
Ale bolą Kreml te wojska USA w Polsce. Brawo NATO. Dobry krok. Odstraszać.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić