aktualizacja 

"Rosja zniszczy Polskę". Youtuber pokazał, co piszą Rosjanie po zmianie rządu

Wiaczesław Zarucki opublikował nowy film na swoim kanale na YouTube. Rosjanin, który uciekł ze swojego kraju, tym razem zaprezentował swoim odbiorcom artykuł opublikowany na jednej z rosyjskich stron internetowych. Materiał dotyczy zmian w polskim rządzie. Największą uwagę zwrócił na komentarze.

"Rosja zniszczy Polskę". Youtuber pokazał, co piszą Rosjanie po zmianie rządu
Nowy rząd w Polsce. Rosjanie nie gryzą się w język (YouTube, @ViacheslavZarutskii)

W poniedziałek, 11 grudnia, większość sejmowa nie udzieliła wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego. W związku z tym inicjatywa w sprawie wyboru premiera przeszła w ręce posłów.

Na kandydata większości wyznaczony został Donald Tusk, który w głosowaniu został wybrany szefem rządu.

Lider KO uzyskał 248 głosów poparcia - za było 157 posłów Koalicji Obywatelskiej, 33 posłów Polski 2050, 32 posłów PSL, 26 posłów Lewicy. Z kolei przeciw było 181 posłów PiS, 17 posłów Konfederacji i trzech posłów Kukiz'15 - w sumie 201. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tłit - Marek Sawicki

Gratulacje ze świata

W środę, 13 grudnia, w Kancelarii Prezydenta RP odbyło się uroczyste zaprzysiężenie powołanego przez Sejm premiera Donalda Tuska i jego rządu. Gratulacje dla nowego szefa rządu płyną między innymi z unijnych instytucji, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych.

Gratuluję Donaldowi Tuskowi utworzenia nowego rządu w naszej sojuszniczej Polsce, w następstwie historycznych październikowych wyborów. Z niecierpliwością czekam na współpracę z premierem Tuskiem w celu budowania długotrwałego, strategicznego partnerstwa między Stanami Zjednoczonymi a Polską - napisał na platformie X (dawniej Twitter) sekretarz stanu USA Antony Blinken.

Reakcja Rosjan na nowy Polski rząd

Zmiany w polskim rządzie wzbudziły wiele emocji. Są one szeroko komentowane na arenie międzynarodowej, jak się okazuje również i w Rosji. W swoim najnowszym wideo Wiaczesław Zarucki pokazał artykuł, który został opublikowany na jednym z portali internetowych działających w Rosji. Materiał zatytułowano - "Polska właśnie zmieniła premiera. Dlaczego jest to złe dla Federacji Rosyjskiej".

Artykuł opowiada o zmianach, które miały miejsce ostatnio w Polsce i - jak podkreśla youtuber - przeczytało go wielu Rosjan. Tłumnie go również komentowali - na co największą uwagę zwrócił Wiaczesław Zarucki.

Jednym z najbardziej popularnych stwierdzeń jest: "Chrzan nie jest słodszy od rzodkiewki". Jak wyjaśnia Rosjanin, oznacza to, że tak naprawdę nic się nie zmieniło.

"Dla Rosji nie ma różnicy. Obaj są notorycznymi rusofobami", "Najgorsze dla Rosji jest to, że Polska w ogóle istnieje... Tam nie ma narodu prorosyjskiego. I to od niepamiętnych czasów", "W Polsce można zmienić praktycznie wszystko oprócz Polski", "Morawiecki = Tusk = Duda = Kaczyński = Polska i cały rusofobiczny naród polski. Od wieku nienawidzili Rosji i Rosjan. Dla nas nie zmieni się absolutnie nic - głoszą inne komentarze.

Pojawiły się również stwierdzenia, że "Rosja niedługo zniszczy Polskę". - Rosjanie codziennie mówią, że wszystko jest w porządku, że mogą zniszczyć Polskę i jeszcze coś, że będą to robić, ale nic z tego nie wynika, to tylko komentarze - powiedział Wiaczesław Zarucki.

Oczywiście nic nowego ze strony Rosjan - podsumował youtuber.

Kim jest Wiaczesław Zarucki?

Wiaczesław Zarucki pochodzi z Rosji, ale wyjechał z tego kraju, żeby móc bez cenzury opowiadać o tym, co się tam dzieje.

Z początku mieszkał w Gdańsku, ale później razem z żoną przeprowadzili się do Warszawy.

Jak możemy się dowiedzieć z jego filmów - jeszcze przed wybuchem wojny w Ukrainie, służył w rosyjskiej armii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Reakcja Rosjan na nowy Polski rząd
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić