aktualizacja 

Rosjanki chciały zwiedzić francuski zamek. Usłyszały, że nie wejdą

Obywatele Rosji mają zakaz odwiedzania terenu średniowiecznego zamku Vincennes pod Paryżem - podaje agencja AFP. Wszystko dlatego, że zabytkowy budynek jest jednocześnie obiektem wojskowym. Wewnętrzną dyrektywę wydano w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę.

Rosjanki chciały zwiedzić francuski zamek. Usłyszały, że nie wejdą
Zamek Château de Vincennes (Wikimedia Commons)

Jak przekazano agencji AFP, w zamku znajdują się archiwa francuskiego Ministerstwa Sił Zbrojnych. Zapytany przez agencję resort wyjaśnił, że po inwazji na Ukrainę "ograniczono dostęp do pomieszczeń obywatelom rosyjskim". Podkreślono jednak, że Rosjanie mogą składać "wnioski dotyczące wykonywania obowiązków dziennikarskich", by dostać się do środka.

edZamek odmawia wejścia Rosjanom

Agencja zwróciła się do francuskiego resortu obrony ze stosownym zapytaniem po tym, jak dwóm kobietom z Rosji, które wyemigrowały do ​​Francji po wybuchu wojny w Ukrainie, odmówiono wstępu na teren Château de Vincennes.

W rozmowie z AFP 31-letnia Rosjanka powiedziała, że ​​ochroniarz przed wejściem poprosił ją o pokazanie paszportu i odmówił jej wejścia ze względu na jej obywatelstwo. Kobieta ponownie próbowała wejść przez bramkę, gdzie stał inny strażnik, ale on również odmówił jej wejścia.

Zapytała, o co chodzi, ale strażnicy odpowiadali jednoznacznie: "Ponieważ jesteście Rosjankami". - Byłam oszołomiona – powiedziała agencji AFP Rosjanka, która przeprowadziła się do Francji pięć miesięcy temu.

Średniowieczny zamek otwarty dla publiczności

Zamek Vincennes to czternastowieczny zamek na paryskim przedmieściu Vincennes, w przeszłości rezydencja królów Francji. Został zbudowany w latach 1361-1369 i był preferowaną rezydencją, po Palais de la Cité, francuskich królów w XIV-XVI wieku. Jest szczególnie znany ze swojego donżonu - najwyższej w Europie ufortyfikowanej centralnej wieży.

Ze względu na swoje fortyfikacje, zamek służył za więzienie i kwaterę główną wojska. Kaplica została wymieniona jako zabytek historyczny w 1853 roku, a donżon w 1913 roku. Większość budynku jest obecnie otwarta dla zwiedzających.

Zobacz także: Brak gazu w Europie. "Już teraz mówi się o racjonowaniu dostaw"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić