aktualizacja 

Rosjanie oferowali pomoc całemu światu. Teraz sami proszą o wsparcie

44

Jeszcze niedawno Władimir Putin oferował innym krajom pomoc ze szczepionką przeciwko COVID-19. Okazuje się, że Rosja sama potrzebuje pomocy.

Rosjanie oferowali pomoc całemu światu. Teraz sami proszą o wsparcie
Władimir Putin oferował wysyłanie rosyjskiej szczepionki do innych krajów. (Getty Images)

Rosyjska szczepionka przeciw COVID-19 zarejestrowana została już w sierpniu. Nie wszyscy jednak podzielali entuzjazm rosyjskich władz, ponieważ preparat był wtedy jeszcze w ostatnim etapie badań. Dziś Rosjanie twierdzą, że szczepionka ta, podobnie jak produkt Pfizera i BioNTech, ma być skuteczna w ponad 90 proc.

Rosyjska szczepionka miała trafić na rynek mniej więcej w tym samym czasie, co szczepionka firm Pfizer i BioNTech. Władimir Putin jeszcze w poprzednią sobotę na szczycie G20 zapowiadał, że produkt jest gotowy do wysyłki na cały świat, by pomóc innym krajom uporać się z pandemią COVID-19.

Okazuje się, że Rosja ma problem z produkcją szczepionki na własny użytek. By móc wyprodukować tyle preparatów, ile jest potrzebne do zrealizowania opracowanych już programów szczepień ,potrzebna jest pomoc zza granicy.

O takim stanie rzeczy poinformowało pismo Moskowskij Komsomolec. Dziennik informuje, że podjęto również rozmowy w tej kwestii z Francją. To właśnie tam ma być produkowana część preparatów.

Zobacz także: Black Friday. UOKiK tropi fałszywe promocje
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić