Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Rosjanie straszą Finlandię. Twierdzą, że to "kraj ich elit"

Dzień jak co dzień - rosyjscy propagandyści znów straszą zachodnie kraje i wieszczą ich zagładę. Tym razem dostało się Finlandii. Siergiej Mardan stwierdził, że kraj ten jest bardzo ważny dla elit z Petersburga. "Żelazna kurtyna znów opada" - dodaje propagandysta.

Rosjanie straszą Finlandię. Twierdzą, że to "kraj ich elit"
Mardan atakuje rząd w Helsinkach (Twitter)

Rosjanie nie mogą pogodzić się z tym, że Finlandia bardzo się od nich oddaliła. W ostatnim czasie kraj ten zrezygnował ze swojej neutralności względem Moskwy.

Finowie weszli m.in. do NATO i zamknęli granicę dla obywateli Federacji Rosyjskiej. To spowodowało wściekłość na Kremlu, co pokazują działający na zlecenie proputinowskich polityków propagandyści.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 20.11

Finlandia zaatakowana przez propagandystów

O "akcie niesubordynacji" i "poważnych konsekwencjach swoich czynów" mówi m.in. Siergiej Mardan, który atakuje rząd w Helsinkach.

To, co teraz zrobiła Finlandia, nie jest tym, co zrobiły kraje bałtyckie czy wcześniej Polska. Absolutnie nie ma to związku. Finowie znów opuścili żelazną kurtynę, znajdując się na jej skraju - mówi rosyjski propagandysta.

Mardan dodaje, że "na zamknięciu granicy znacznie stracą ludzie w Finlandii i w Rosji". Twierdzi, że prowadzenie interesów z Finami było niezwykle istotne z punktu widzenia mieszkańców Petersburga i Helsinek.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jednocześnie ostrzega Finlandię przed możliwymi działaniami wojskowymi.

Zaczniemy się koncentrować na granicy. Pokażemy naszą siłę - twierdzi prezenter radiowy pracujący w Komsomolskiej Prawdzie.

To nie pierwszy raz, gdy rosyjscy propagandyści zaatakowali Finlandię. Pierwszy, bardzo otwarty atak miał miejsce w czasie akcesji tego kraju do NATO.

Teraz powodem zainteresowania ze stront rosyjskiej propagandy jest zamknięcie czterech z ośmiu przejść granicznych między Finlandią i Rosją. Według władz w Helsinkach, są to miejsca zwiększonej nielegalnej imigracji, na którą zezwalają rosyjscy pogranicznicy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić