aktualizacja 

Rosyjscy wojskowi plądrują ukraińskie domy. Są w szoku

Anton Heraszczenko, doradca szefa ukraińskiego MSW, opublikował nagranie, w którym widzimy jak żołnierz Władimira Putina zachowuje się w ukraińskim domu. Od początku wojny rosyjscy żołnierze plądrują ukraińskie domy i zabierają ze sobą naprawdę wszystko.

Rosyjscy wojskowi plądrują ukraińskie domy. Są w szoku
Rosyjscy wojskowi plądrują ukraińskie domy. Są w szoku (Licencjodawca, Vyacheslav Madiyevskyy)

Agresja zbrojna na Ukrainę jest przez kremlowską propagandę nazywana "specjalną operacją wojskową". W ten sposób Moskwa sygnalizuje, że nie jest winna nielegalnej inwazji na sąsiadów.

Anton Heraszczenko, doradca szefa ukraińskiego MSW, na swoim profilu na platformie X (dawny Twitter) publikuje wiele materiałów, które pokazują, co dzieje się podczas wojny w Ukrainie.

Na jednym z filmów widzimy żołnierza grupy Wagnera, który wkracza do ukraińskiego domu w okupowanej części obwodu chersońskiego. Właściciele najwyraźniej go porzucili i uciekli przed "rosyjskimi wyzwolicielami".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rosjanie zmierzali na front. Nagle z ich T-72 nic nie zostało

Rosyjski żołnierz jest przepełniony nienawiścią do właścicieli za ich (utracone) dobre życie. Jego twarz widać na końcu filmu.

Kolejna ukraińska rezydencja. Pójdę na drugie piętro tych złoczyńców. Kur** skąd oni biorą na to wszystko pieniądze? Tu jest pięknie. Nie no cholera, oni mają wannę i jacuzzi. Wszystko co najlepsze na świecie. Tak uciekali przed nami sku***. Wszystko tutaj zostawili (...) Spójrzcie jak oni tutaj żyli - podkreśla rosyjski żołnierz.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Czy Ukraina otrzyma pomoc?

Przypomnijmy, że amerykański Senat zablokował kluczowy pakiet pomocy dla Kijowa. To w tym tygodniu projekt ustawy zawierającej 61 mld dolarów na pomoc dla Ukrainy nie uzyskał wystarczającej większości w Senacie, by mógł być procedowany dalej.

Naprawdę potrzebujemy tej pomocy. Mówiąc wprost... Nie możemy się zmęczyć tą sytuacją, bo jeśli to zrobimy, umrzemy. A jeśli zmęczy się świat, to po prostu zostawi nas na śmierć - mówi BBC pierwsza dama Olena Zełenska.
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić