Równie dobrze mógł nie uciekać. Policji podał się jak na tacy

2

Ten złodziej raczej nie powinien chwalić się szczególnym sprytem i umiejętnościami w swoim fachu. 30-latek z gminy pod Suwałkami kradł paliwo z ciężarówek, a gdy uciekał przyłapany na gorącym uczynku, na posesji zostawił swoje auto. W środku był jego portfel z dokumentami. Policjanci nie musieli daleko szukać.

Równie dobrze mógł nie uciekać. Policji podał się jak na tacy
Złodziej paliwa uciekając zostawił portfel z dokumentami (KMP Suwałki, KMP Suwałki)

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach tym razem mieli ułatwione zadanie. Po tym jak dyżurny otrzymał zgłoszenie, ze na jedną z prywatnych posesji włamał się złodziej by wykraść paliwo z baku zaparkowanej tam ciężarówki, a jej właściciel przyłapał go na gorącym uczynku, funkcjonariusze ruszyli w pościg.

Na miejscu okazało się jednak, że nie muszą specjalnie się starać, bo rabuś sam podał się im niemalże na tacy. W porzuconym na terenie podwórza samochodzie zostawił portfel z dowodem osobistym i innymi dokumentami na swoje nazwisko.

Ukradł 160 litrów paliwa za ponad 2500 złotych. Zdradził go zostawiony portfel

Sprawca spuścił paliwo ze zbiornika jednej z ciężarówek i przelał je do plastikowych pojemników. Nie zdążył jednak wywieźć łupu, bo został przyłapany przez pokrzywdzonego na gorącym uczynku. Udało mu się uciec pozostawiając na posesji samochód, którym przyjechał. W tym pośpiechu złodziej nie zdążył zabrać z auta portfela z dokumentami - relacjonują policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zaobserwował niedźwiedzi "taniec" i chwycił za telefon. Nagranie to hit

To znacznie ułatwiło pracę kryminalnym, którzy już następnego dnia rano zatrzymali podejrzanego.

W trakcie czynności śledczy ustalili, że mężczyzna już dzień wcześniej na tej samej posesji włamał się do dwóch ciężarówek i ukradł 160 litrów paliwa. Poszkodowany właściciel posesji oszacował straty na ponad 2500 złotych. Zatrzymany usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić