o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Rozbrajająca szczerość. Władimir Putin o relacjach z USA

95
Podziel się

Władimir Putin wyraził chęć kontynuowania współpracy z Waszyngtonem, jednak nie jest jeszcze gotowy, aby uznać Joe Bidena za prezydenta USA. Skomentował także, jak wyglądają stosunki między państwami.

Rozbrajająca szczerość. Władimir Putin o relacjach z USA
(PAP)
bDplxUIB

Prezydent Rosji Władimir Putin wystąpił w niedzielę w rosyjskiej telewizji państwowej. Powiedział, że jest gotowy do współpracy z każdym przywódcą USA, ale nadal nie jest gotów uznać zwycięstwa wyborczego Joe Bidena.

Putin jeszcze nie uznaje zwycięstwa Joe Bidena

To zaufanie można dać tylko kandydatowi, którego zwycięstwo zostało uznane przez stronę przeciwną lub po potwierdzeniu wyników w uzasadniony, legalny sposób - powiedział Putin.
bDplxUID

Komentarz udzielony w telewizji jest pierwszym tak szczegółowym od momentu ogłoszenia wyników wyborów w USA. Władimir Putin należy do niewielkiego grona światowych przywódców, którzy na razie nie uznali wygranej kandydata Demokratów Joe Bidena. Oprócz niego są to m.in. przywódcy Iranu i Chin.

Zobacz także: Zobacz też: Szpital tymczasowy na moskiewskim lodowisku

Putin stwierdził, że brak gratulacji dla Joe Bidena to "formalność" i nie w tym ukrytych motywów. Zapytany, czy to posunięcie mogłoby zaszkodzić stosunkom USA-Rosja, powiedział: "Nie ma nic do zniszczenia, są już zrujnowane".

bDplxUIJ

Amerykańskie agencje wywiadowcze oskarżają Rosję o interwencję w 2016 roku i pomoc w kampanii Donalda Trumpa. Rosja obawia się Bidena, którego program określono jako "skrajnie lewicowy". Nowy prezydent może poruszyć kwestię sankcji oraz praw człowieka.

bDplxUJe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(95)
usuną
2 tyg. temu
skąd się u ludzi biorą pomysły...Polska musi trzymać z ruskimi.... przez 150 lat nas mordowali, wywozili na sybir, zabrali połowę kraju, splądrowali po II wojnie światowej i jeszcze jakiśgłupek pisze że to dla nas przyszłość
antyklerykał
2 tyg. temu
/...65 proc. Polaków nie wierzy gazetom, 67 proc. telewizji i radiu. Poziom zaufania do mediów spadł o 1/3 w ostatnich pięciu latach. O roli mediów i sposobach przetrwania dla prasy drukowanej mówi nam Yves Bardon, dyrektor programów w IPSOS France. Czyżby w globalnym badaniu IPSOS „Zaufanie do mediów” udowodnił Pan, że media kłamią? Badaliśmy stopień zaufania do mediów w różnych krajach. Jeśli chodzi o kłamstwo, to mamy dwa aspekty: media kłamią, bo nie wiedzą lub kłamią czy też rozpowszechnią nieprawdziwe informacje, bo chcą wpłynąć na opinie ludzi. Nie trzeba kłamać, wystarczy intencjonalnie manipulować informacją. A, to jest jeszcze gorsze............więcej /Media kłamią. Ważne, w czyich są rękach - mówi Yves Bardon, dyrektor programów w IPSOS France. Rozmowa Demaskator24/
Obserwator
2 tyg. temu
Przecież nie ma oficjalnych wyników wyborów w USA, nadal liczą głosy. Sądzę, że w Czadzie zrobili by to szybciej.
bDplxUJf
jasko
2 tyg. temu
POLSKA POWINA TRZYMAC Z ROSJA TO KRAJ PRZYSZLOSCI!
Zwracam
2 tyg. temu
uwagę że Duda też nie złożył gratulacji
Najnowsze komentarze (95)
London
2 tyg. temu
Polska to głupi kraj żeby nie Mama ROSJA polski by nie bylo RUSSiA FOREVER
London
2 tyg. temu
Putin albo nic
London
2 tyg. temu
Panie Putin niech Pan żyje wiecznie jest Pan Zajebisty niech pan broni matkę ROSJE Podziwiam Pana jest Pan de best
Eryk
2 tyg. temu
największy światowy przywódca , dzięki niemu ziemia nie jest zbiorem drobnych asteroidów latających w kosmosie , rdzenni górale z wzgórz golan 35 lat wprowadzają demokrację i pokój 9 setki tysięcy zabitych , zrujnowane państwa ) na Bliskim wschodzie a jemu dwa dni udało się to że w Karabachu nie giną ludzie
ha ha
2 tyg. temu
Olgino - nikt go wam nie zazdrości. Krym to Ukraina.
hmmm
2 tyg. temu
Źle zarządza FR.
wyjaśniam
2 tyg. temu
To Kreml zrujnował stosunki z sąsiadami, UE, NATO, USA.
...
2 tyg. temu
Nie było żadnego fałszowania wyborów w USA. Prezydentem Biden. Na Kremlu płacz.
bDplxUIX
pytam
2 tyg. temu
Kogo obchodzi zdanie kgb?
prawda
2 tyg. temu
Rosja to pionek w grze USA/UE vs. Chiny.
Polacy
2 tyg. temu
Nareszcie dobry wybór - Ameryko. Go Biden.
papuga
2 tyg. temu
Pani Aldono Brauła, napisała pani, że Putin "nadal nie jest gotów uznać zwycięstwa wyborczego Joe Bidena" A co w tym dziwnego? Otóż jest nieprawdą, że Putin i ktokolwiek inny mógłby dzisiaj być gotów do uznania zwycięstwa Bidena. A dlaczego? Bo o zwycięstwie dowiemy się nie z Rosji itp., ale z USA po konwencji wyborczej 14 grudnia br., albo dopiero po decyzji Sądu Najwyższego USA. Takie jest w USA prawo wyborcze prezydenta. Biden zwyciężył jak na razie tylko w lewackich gazetach.
tom
2 tyg. temu
Plan jest prosty - jeżeli Joe Bieden wygra wybory to szybko ze względów zdrowotnych złoży urząd i prezydentem w majestacie prawa zostanie p. Harris i o to chodzi demokratom.
tom
2 tyg. temu
" Rosja obawia się Bidena, którego program określono jako "skrajnie lewicowy". Nowy prezydent może poruszyć kwestię sankcji oraz praw człowieka." - znak czasu nawet Rojanie obawiają się zachodniej lewicy i lewaków....
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić