o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Władimir Putin wzywa do zakończenia wojny. "To ogromna tragedia"

125
Podziel się

W walkach z siłami Azerbejdżanu w Górskim Karabachu zginęło już kilkunastu Ormian, a ponad 100 zostało rannych. Władimir Putin wezwał obie strony konfliktu do zaprzestania działań wojennych i zapewnił, że Rosja będzie wypełniać swoje zobowiązania.

Władimir Putin wzywa do zakończenia wojny. "To ogromna tragedia"
Władimir Putin wzywa do zaprzestania walk. (Getty Images)
bDyMmSEl

Władimir Putin po raz kolejny wezwał do przerwania działań wojennych w Górskim Karabachu. Doszło tam do walki między siłami Armenii i Azerbejdżanu.

W Rosji żyje około 2 miliony Azerbejdżan i ponad 2 miliony Ormian. Ogromna liczba obywateli Rosji utrzymuje bliskie, przyjacielskie, a nawet rodzinne stosunki z obiema republikami. Śmierć, straty po obu stronach to ogromna tragedia - powiedział Putin.
bDyMmSEn

Jak dotąd w walce zginęło 16 Ormian, a ponad 100 zostało rannych. Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew powiedział, że "w wyniku bombardowania Armenii są straty wśród azerskich wojsk, jak i ludności cywilnej". Zestrzelono także śmigłowce i zbombardowano kilka ważnych budynków.

Zobacz także: Walki o Górski Karabach. Azerbejdżan publikuje nagranie z ataku
Jeśli chodzi o wypełnianie zobowiązań traktatowych Rosji, to zawsze je wypełnialiśmy. Wypełniamy je teraz i będziemy je wypełniać w przyszłości - dodał Putin.
bDyMmSEt

Prezydent Rosji przypomniał, że Armenia jest członkiem Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym OUBZ, a Rosja ma pewne zobowiązania wobec Armenii w ramach traktatu. Dodał, że "stale współpracuje" z premierem Nikolem Paszynianem, a przywódca Armenii nie kwestionuje działań Rosji i jej zobowiązań sojuszniczych. O szybkie rozwiązanie konfliktu apelowali już także Donald Trump i Emmanuel Macron.

bDyMmSEO
KOMENTARZE
(125)
Asha
3 miesiące temu
No i mamy kandydata do pokojowej nagrody Nobla. Tym bardziej że Krym przejął pokojowo.
allah
3 miesiące temu
Rosja i traktaty Polska z wami tez miala traktat o nieagresji podpisany i przedluzony a 17 wrzesnia 1939 roku napadliscie i zaczeliscie mordowac Za Katyn dawaliscie ordery mordercom Napad na Polske nazwaliscie walka z faszyzmem NKVD szkolilo ssmanow 20 lat doswiadczenia w zabijaniu nie poszlo na marne ssmani pewnie duzo sie nauczyli od was Podobnie z Obozami zaglady tez Niemcy wysylali swoich do was zeby sie uczyc jak budowac i zarzdzac hotelami .Pakt Molotowa z Ribbentropem to dla was tez nic takiego same pozytywy A dzisiaj w Rosji grozi wiezienie za powiedzenie prawdy o 17 wrzesnia ze ROSJA BYLA SOJUSZNIKIEM NIEMIEC Taka to wasza Rosyjska prawda Traktaty z wami sa nic nie warte ...
Michaił
3 miesiące temu
Czas puścić niestrudzoną rakietę pokoju.
bDyMmSEP
prof. Miodzik
3 miesiące temu
I znowu redaktorki nie przestrzegają prawideł ortograficznych. Tu rozchodzi się o Górny Karabach, a nie jakiś tam Górski! Prosimy nie profanować nazwiska naszego znakomitego trenera piłkarskiego!
An.Rut.
3 miesiące temu
Amerykańsko -Saudyjska zagrywka w podbrzusze Rosji ! To już konwulsja USA !
Najnowsze komentarze (125)
drrr
3 miesiące temu
Czego sie on napil ze taki dobry???
wik
3 miesiące temu
tak putę, chce tylko dobra ludzi ,po obu stronach konfliku!!HAHAHA!
r4h1m
3 miesiące temu
Putin: Przestańcie się bić o Karabach! ... To teren Rosji.
stan nik
3 miesiące temu
Rosja zginąć Armenii nie da, ale żyć tez nie da, myślę że lepiej zginąć z honorem niż żyć w ruskiej niewoli
J-23
3 miesiące temu
To chyba jakiś kawał.Putin i zakończemie wojny.Przecież gdzie może to ja zaczyna.
Zagłoba
3 miesiące temu
Czyżby wilk chciał podjać sie pilnowania owiec=ciekawe=??
Polak
3 miesiące temu
oj oby nie doszlo o pomoc Rosji bo wtedy Azerbajdzan bedzie biedny i sie doigra ze ho ho
Piootr
3 miesiące temu
Czy na Ukrainie też ? Niech Putin wezwie swoich.
bDyMmSEH
polonista
3 miesiące temu
jaka informacja taki autor/ górski Karabach, powinno być Górny Karabach/. Najpierw przeczytaj to co napisałaś a potem dopiero go napisz. paniała
SYBIRAK
3 miesiące temu
CZYTAJĄC KOMENTARZE ZASTANAWIAM SIĘ CZY MY POLACY RÓŻNIMY SIĘ OD INNYCH NACJI SWOJA NIEWIEDZĄ HISTORYCZNĄ ,SWOJĄ PRAWIE ŻE NIENAWIŚCIĄ DO NASZEGO WSCHODNIEGO SĄSIADA, MIESZAMY MITY Z FAKTAMI.DZISIAJ JESTEŚMY PODZIELENI POLITYCZNIE DLATEGO NASUWA SIĘ PYTANIE CZY DZIAŁANIE RZĄDU JEST DZIAŁANIEM NARODU.TA SAMO JEST W KAŻDYM INNYM PAŃSTWIE.DLATEGO DZIWI MNIE MÓWIENIE RUSKIE TO, RUSKIE TAMTO.NASUWA SIĘ PYTANIE,CZY JA OBYWATEL [CHOCIAŻ TERAZ JEST MODNE SŁOWO SUWEREN]PONOSZĘ WINĘ ZA ZŁE LUB WRĘCZ SZKODLIWE DECYZJE POLSKIEGO RZĄDU.CZY JA PONOSZĘ WINE ZA WKROCZENIE POLSKICH WOJSK DO CZECHOSŁOWACJI.CZY JA PO NOSZĘ WINĘ ZA ZAPRASZANIE HITLEROWSKICH DYGNITARZY NA POLOWANIA DO BIAŁOWIEŻY.DLATEGO WSZELKIE ZASTRZEŻENIA POWINNY BYĆ KIEROWANE DO KONKRETNEJ WŁADZY.
prof. Mniodek
3 miesiące temu
Mieszka 2 miliony Azerbejdżan? :-) Chyba Azerów "panie redaktorze"! To tak, jakby napisać, że w USA mieszkają Stanozjednoczeniowcy.
stan nik
3 miesiące temu
Armenia jest Rosji potrzebna , ale nie taka która ma swoje zdanie, z nie chęcią zgadza się na bazy wojskowe, więc Putin poczeka az Azerowie rozwala pół kraju, zniszczą infrastrukturę, wówczas przyjdzie wybawiciel ostatniej szansy, a państwo przez dziesięciolecia będzie zdane na łaskę Rosji. Putin Ormianom zdechnąć nie da, ale zycie jakie im zgotuje to wieczna niewola
Piotr
3 miesiące temu
Jak mówił Bruner. Nie mogę patrzeć na bitego człowieka. Oczywiście jeśli nie ja biję. Putin namawia do pokoju!
Ssss
3 miesiące temu
Wcale bym się nie zdziwił, gdyby za jakiś czas wyszło na jaw, że to Putin podgrzał złą atmosferę między tymi narodami. Aniołem pokoju ten człowiek nie jest i nigdy nie będzie.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić